7850 VSG – bramka do obsługiwania serwerów “bare metal”

Nuage Networks (firma kontrolowana przez korporację Alcatel-Lucent, specjalizująca się w rozwiązaniach SDN) jest twórcą bramki, która łączy ze sobą serwery “bare metal” będące częścią dużego, zwirtualizowanego środowiska pracy.

Bramka 7850 VSG została zaprojektowana z myślą o dużych centrach danych, w których pracuje wiele serwerów „bare metal”. Są to serwery, w pamięci których nie zainstalowano żadnego systemu operacyjnego czy oprogramowania, a co najwyżej zawierają one dyski twarde, na których można przechowywać wirtualne maszyny.

Bramka 7850 VSG to swoistego rodzaju sprzętowy akcelerator, który zwiększa wydajność zwirtualizowanych środowisk pracy. Akcelerator, który wspiera przełączanie (Layer 2) oraz routing (Layer 3).

7850 VSG (urządzenie mające wysokość 1RU) wykorzystuje oprogramowanie SR OS (Service Router Operating System). To produkt firmy Alcatel-Lucent (sieciowy system operacyjny), ten sam który zarządza oferowanymi przez nią routerami. Service Router Operating System jest przystosowany do obsługiwania środowisk sieciowych, w których znajdują się połączenia Ethernet 10 i 40 Gb/s.

W skład bramki wchodzi zintegrowany z nią linuksowy sandbox, służący do testowania nowych aplikacji oraz przechowywania kodu, który jest w fazie projektowania.

Bramka jest jeszcze testowana i pojawi się oficjalnie na rynku w czwartym kwartale br. Jej cena nie jest jeszcze znana.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200