7 nanometrów 10-tej generacji

IBM ogłosił premierę swojego flagowego procesora nowej generacji – Power10.

7 nanometrów 10-tej generacji

Fot. IBM

Procesor wielkości 7 nanometrów jest nie tylko o połowę mniejszy od swojego poprzednika (Power9 ma 14nm), ale też szybszy i bardziej energooszczędny, zapewni do 20-razy szybszą inferencję w AI. Jak podaje IBM, nowe urządzenie będzie miało nawet trzykrotnie większą pojemność. Chip wielkości znaczka pocztowego mieści 18 mld tranzystorów. Stworzony został z myślą o aktualnych wymaganiach firm, w tym działaniu w nowej generacji chmury hybrydowej oraz sztucznej inteligencji.

7 nanometrów 10-tej generacji

Fot. IBM

Power10 będzie wytwarzany przez Samsung Electronics, w centrach danych klientów pojawi się w drugiej połowie przyszłego roku. Tak jak poprzednie generacje, przeznaczony jest nie tylko dla dużych firm, ale także dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Zobacz również:

  • Ekosystem partnerski IBM - recepta na skuteczność rynkową
  • HPE rozwija europejskie centrum R&D

Nowa generacja ma także wbudowaną technologię Memory Inception, która umożliwi użytkownikom stworzenie puli pamięci w złożonych systemach opartych na Power10, tak aby mogli niemal dowolnie skalować zasoby pamięci. „Jeśli weźmiemy pod uwagę szeroki zakres aplikacji, które konsumują duże zasoby pamięci, takie jak systemy CRM, ERP, aplikacje zarządzające łańcuchami dostaw – nowe rozwiązanie może być gamechangerem dla tych środowisk. IBM Power10 jest stworzony dla dużych organizacji, które korzystają z ogromnych aplikacji, o wysokim poziomie wymagań związanych z bezpieczeństwem i skalowalnością” - powiedział Stephen Leonard, IBM Cognitive Systems General Manager.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200