7 megapikseli od Sony

Nowy aparat cyfrowy Sony DSC-P150 CyberShot z matrycą o rozdzielczości 7,2 megapikseli ma być zdaniem producenta pierwszym urządzeniem 'konsumenckim', oferującym zdjęcia jakością tak bardzo zbliżone do profesjonalnych produkcji. Na rynku pojawi się w sierpniu, w cenie poniżej 500 USD.

O możliwościach aparatu świadczyć chociażby to, iż wykonując zdjęcia o rozmiarach 3072 x 2304 pozwala na uzyskanie rozdzielczości 300-dpi przy powiększeniach do formatu 8 x 10, zachowując przy tym wyjątkowo dokładne odwzorowanie kolorów i detali.

7 megapikseli od Sony

Sony DSC-P150 CyberShot

Użytkownik może korzystać z ustawień ręcznych, automatycznych, jak i zapisanych szablonów (zmierzch, świt, pejzaż, śnieg, itp.), pozwalających błyskawicznie wybrać ustawienia właściwe dla danych warunków pogodowych czy scenerii.

Sony DSC-P150 wyposażony jest w Real Imaging Processor, rozwiązanie firmy Sony, które m.in. przyspiesza i usprawnia działanie funkcji automatycznych, takich jak auto focus czy auto ekspozycja, obiektyw z funkcją zoom Carl Zeiss Vario Tessar 3X, kartę pamięci o pojemności 32 MB (współpracuje również z kartami Memory Stick PRO). Opcjonalnie aparat można rozbudować o Cyber-shot Marine Pack (MPK-PHB), pozwalający na wykonywanie zdjęć podwodnych, a także o dodatkowy teleobiektyw i obiektyw szerokokątny.

Więcej informacji:

http://www.sonystyle.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200