6 milionów utworów w Nokia Music Store

W ciągu 2,5 miesięcy startu internetowego sklepu muzycznego Nokii w Polsce liczba dostępnych w nim utworów wzrosła z 4,5 do 6 milionów. Internauci najczęściej szukają tam starszej muzyki, ale mają też dostęp do niedystrybuowanych wcześniej kawałków.

W otworzonym w czerwcu przez Nokię internetowym sklepie muzycznym można kupić utwory artystów polskich i zagranicznych z każdego gatunku muzycznego, dostarczonych zarówno przez największe, globalne, jak i niezależne wytwórnie muzyczne.

Jak wynika z dotychczasowych danych odnośnie zakupów w sklepie Nokia internauci z Polski szukają częściej muzyki nagranej przed 5 laty i wcześniej. Mają też tam jednak dostęp do muzycznych nowości.

Od 5 października w Nokia Music Store będzie można na przykład kupić cztery nowe nagrania Massive Attack z płyty "Splitting the Atom", która nie będzie dostępna w wydaniu płytowym, a jedynie w dystrybucji cyfrowej. Z kolei już w najbliższy poniedziałek pojawi się nowa płyta Pearl Jam "Backspacer" - z dwoma utworami dostępnymi tylko w Nokia Music Store.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200