6 barw składowych w panelach NEC

Firma NEC-Mitsubishi wprowadziłą na polski rynek 18,1-calowy monitor ciekłokrystaliczny NEC MultiSync LCD1830 wyposażony w technologię Omnicolor.

Firma NEC-Mitsubishi wprowadzi na polski rynek 18,1-calowy monitor ciekłokrystaliczny NEC MultiSync LCD1830 wyposażony w technologię Omnicolor.

Nowy model to następca urządzenia o symbolu - MultiSync LCD1800. Według producenta jedną z istotniejszych zalet LCD1830 jest szeroki kąt widzenia (160 stopni zarówno w poziomie, jak i pionie) oraz wolny od zniekształceń obraz. Producent wyposażył monitor MultiSync LCD1830 w kilka ciekawych rozwiązań, takich jak np. obsługa nowego standardu sRGB z 6-osiowym systemem regulacji kolorów ( oprócz standardowych barw czerwonej, zielonej i niebieskiej, pozwala on na niezależne definiowanie kolorów cyan, magenty i żółtej). Zastosowanie tej technologii ma zaowocować tym, że pomimo mniejszej skali barw prezentowanych przez urządzenia LCD, użytkownik otrzyma obraz o zbliżonej naturalności kolorów do tej znanej z monitorów CRT. W wypadku współpracy z urządzeniami zewnętrznymi niezgodnymi ze standardem sRGB, użytkownik może samodzielnie przeprowadzić regulację 6 barw składowych.

Zobacz również:

  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?

Monitor ten jest zgodny ze standardem ISO 13406-2, obowiązującym od wiosny bieżącego roku. Obliguje on producentów monitorów LCD do ujednolicenia informacji o parametrach obrazu oraz liczbie dopuszczalnych wadliwych pikseli. Margines błędu może wynosić maksymalnie 2 uszkodzone piksele lub 5 subpikseli na milion.

NEC MultiSync LCD1830 oferuje obraz o przekątnej 18,1 cala, a maksymalna rozdzielczość pracy to 1280 x 1024 przy częstotliwości odświeżania 60Hz. Wielkość plamki wynosi 0,28 mm. Luminacja oscyluje na poziomie 200 cd/m2 , a kontrast 300:1. Monitor wyposażono w dwa wejścia RGB.

Wymiary produktu to 435 x 449 x 215 mm. Po odłączeniu podstawki monitor może zostać powieszony na każdej konstrukcji zgodnej ze standardem VESA.

Spełniane normy bezpieczeństwa i zużycia energii to min.: TCO99, TŰV GS oraz Energy 2000. Pobór mocy wynosi maksymalnie 49W podczas pracy i 3W w stanie uśpienia.

Cena na polskim rynku została ustalona na ok. 6500 zł netto. Monitor objęty jest 3-letnią gwarancją producenta w systemie door-to-door.

Więcej informacji: www.nec.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200