5G wygeneruje 77% przychodów globalnych operatorów do 2026 r.

Badanie Juniper Research wykazało, że operatorzy odnoszą korzyści z wykładniczego wzrostu danych komórkowych.

5G wygeneruje 77% przychodów globalnych operatorów do 2026 r.

Z nowego badania przeprowadzonego przez Juniper Research „Operator Revenue Strategies: Challenges, Opportunities & Market Forecasts 2021-2026” wynika, że przychody generowane przez usługi 5G osiągną w 2026 roku 600 000 milionów dolarów, co stanowi 77% przychodów fakturowanych przez operatorów na całym świecie. Badanie pokazuje, że przyjęcie usług 5G w sektorach konsumenckim i IoT było napędzane przez silne przyjęcie urządzeń obsługujących 5G, wraz z atrakcyjnymi modelami cen subskrypcji 5G, pomimo kryzysu na rynku półprzewodników, spowodowanego pandemią COVID-19.

Nowe badanie zachęca operatorów do korzystania z sieci 5G i wysokiego poziomu wirtualizacji w celu opracowania nowych usług opartych na protokole IP. Identyfikuje pojawiające się urządzenia konsumenckie oparte na 5G, takie jak laptopy i routery mobilne, jako kluczowy obszar uwagi operatorów w nadchodzących latach.

Zobacz również:

  • 5G - rozwój jeszcze przed nami, 6G - tuż tuż, za rogiem
  • 10 błędów, które mogą zablokować innowacje IT
  • 8 błędów strategii danych, których należy unikać

Ponadto badanie przewiduje, że wraz ze wzrostem zasięgu geograficznego 5G operatorzy będą korzystać ze źródeł przychodów wykraczających poza smartfony. Zaleca łączenie subskrypcji wielu urządzeń w jedną płatność cykliczną, aby operatorzy mogli czerpać korzyści z przychodów z łączności z innych urządzeń konsumenckich.

Współautor badań, Charles Bowman, zauważył, że „dostawcy urządzeń wykorzystują szybsze sieci, aby dodać łączność mobilną do nowych urządzeń konsumenckich, a operatorzy muszą odpowiedzieć, umożliwiając użytkownikom dostęp do 5G za pośrednictwem wielu urządzeń w ramach jednej subskrypcji, umożliwiając abonentom wygodne zarządzanie danymi”.

Autorzy raportu przewidują również, że ilość generowanych danych komórkowych osiągnie 2900 eksabajtów w 2026 r. w porównaniu do 720 eksabajtów w 2021 r. Oznacza to wzrost o 300% w ciągu najbliższych pięciu lat. Wzrost ten będzie napędzany rosnącym popytem dla danych przez połączenia 5G i znaczny wzrost liczby mobilnych urządzeń IoT.

Komórkowe urządzenia IoT, w tym inteligentne urządzenia miejskie, czujniki inteligentnego domu i połączone rolnictwo, znacznie się rozwiną w ciągu najbliższych pięciu lat. Badanie przewiduje, że do 2026 r. liczba mobilnych urządzeń IoT osiągnie 6 miliardów, po raz pierwszy przewyższając globalną liczbę smartfonów.

Źródło: Computerworld

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200