500 szkół otrzymało Certyfikaty Szkoły Nowych Technologii

Pół tysiąca szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski otrzymało certyfikaty Szkoły Nowych Technologii. W ramach projektu wsparcia edukacji "Szkoła Nowych Technologii" przeprowadzono cykl bezpłatnych konferencji i szkoleń, adresowanych do dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nowych technologii oraz uzyskać dostęp do nowoczesnych narzędzi wspierających edukację.

Szkoła Nowych Technologii to projekt edukacyjny, realizowany w ramach międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning obecnego w 115 krajach na całym świecie. W specjalistycznych szkoleniach, prowadzonych przez trenerów Microsoft i ekspertów w dziedzinie e-nauczania, wzięło udział 130 000 uczniów i 7000 nauczycieli różnych przedmiotów z pięciuset szkół. "Tradycyjny sposób prowadzenia lekcji w naszym kraju często nie nadąża za tempem życia młodych ludzi i ich nieustannie zmieniającymi się zainteresowaniami. Dlatego nauczyciele powinni przyciągać uwagę dynamiczną, atrakcyjną formułą, którą mogą zaoferować tylko nowoczesne narzędzia informatyczne. Chcemy zachęcić i pokazać, jak się do tego zabrać, i jak sprawić, żeby młodzież przychodziła na lekcje z ochotą" - powiedział Jacek Murawski, prezes polskiego oddziału Microsoft, podsumowując projekt.

W ramach tegorocznej edycji nauczyciele poznali m.in. usługi dostępne w pakiecie Live@edu i internetową platformę edukacyjną wsipnet.pl, dowiedzieli się, jak korzystać z e-podręczników, i jak poprowadzić lekcję z użyciem nowych technologii. Dyrektorzy szkół mieli możliwość zapoznania się z nowymi technologiami w ramach ścieżki "Praktyczne wykorzystanie technologii i narzędzi informatycznych w procesach nauczania i zarządzania szkołą". Natomiast na specjalnych warsztatach, sto trzydzieści tysięcy uczniów poznało zasady programowania Windows Phone, Microsoft Kinect, HTML 5 oraz tworzenia stron internetowych. Dostali oni również ponad czternaście tysięcy kodów dostępu do bezpłatnego oprogramowania, w szczególności narzędzi developerskich (np. dostęp do programu DreamSpark). Każdy uczeń, który brał udział w warsztatach, mógł się sprawdzić w konkursie "High School Tech Hero", prezentując samodzielnie przygotowaną aplikację Windows Phone lub aplikację webową stworzoną przy pomocy HTML 5 i zintegrowaną z Internet Explorer 9.

Zobacz również:

  • Microsoft zapowiada nową linię małych modeli językowych AI
  • Cykl życia tych pakietów biurowych Microsoftu dobiegnie w przyszłym roku końca
  • Trendy technologiczne 2024 według AWS
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200