5 lat więzienia za nielegalne usługi VoIP

Mieszkaniec Chin podejrzany o świadczenie bez zezwolenia usług Voice-over-IP może trafić do więzienia na pięć lat. Chińskie władze szacują, że obywatel naraził kraj na straty rzędu 1 mln USD.

Informację podała gazeta China Daily. Chińczyk został aresztowany w marcu br. po tym, jak przeszukano jego mieszkanie i odnaleziono sprzęt i oprogramowanie umożliwiające masowe świadczenie usług VoIP (podejrzany korzystał z nielegalnej bramki internetowej). Wszczęte zostało postępowanie przeciwko aresztowanemu.

Jak wskazała chińska policja, podejrzany świadczył usługi telekomunikacyjne zagranicznym firmom. Z jego usług korzystało ok. 300 przedsiębiorstw. Z pierwszych szacunków wynika, że działalność Chińczyka naraziła krajowe firmy telekomunikacyjne na straty ponad 1 mln USD.

Zobacz również:

  • Darmowy hosting bije rekordy popularności

Ponieważ w Chinach władze komunistyczne sprawują kontrolę nad rynkiem telekomunikacyjnym i wszelkie dochody z usług trafiają do kasy państwowej, chiński rząd oskarża aresztowanego obywatela o kradzież przychodów państwa. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200