4000 nowych użytkowników dziennie w Generacji Gadu-Gadu

Już ponad pół miliona osób dołączyło do Generacji Gadu-Gadu czyli portalu społeczności internetowej, utworzonego dla użytkowników komunikatora Gadu-Gadu. Codziennie do serwisu zapisuje się średnio ponad 4 tys. nowych osób, choć w ostatnich dwóch tygodniach znacznie więcej.

Przypomnijmy, że po niecałych dwóch miesiącach od uruchomienia serwisu w maju, korzystało z niego ponad 100 tysięcy osób. Jeszcze niecałe trzy tygodnie temu Generacją Gadu-Gadu mogła się pochwalić około 250 tysięczną społecznością. W ostatnich dwóch tygodniach gwałtownie zaczęło przybywać nowych użytkowników prawdopodobnie dlatego, że włączenie się do grup jest w nowej wersji komunikatora 7.0 znacznie ułatwione i szybsze.

Użytkownicy założyli już blisko 10 tysięcy grup. Można w nich porozmawiać niemal na każdy temat, wymienić opinie, kontakty, informacje, nawiązać znajomości i prowadzić dyskusje w większych i mniejszych grupach. Portal podzielony jest na kategorie: Hobby, Kibice, Klasa, Fachowcy, Języki Obce, We Dwoje, na które składają się szczegółowe podgrupy. Tematyka uzależniona jest tylko od pomysłodawców użytkowników.

Obok tak popularnych grup, jak muzyka (6 tys. osób), czy gry komputerowe (2,5 tys. osób), można spotkać również osoby interesujące się feng shui, kolekcjonowaniem kart telefonicznych czy genealogią i fotografią.

Ponad 5 tysięcy osób zapisało się dotychczas do grupy "GG Języki". Znajdziemy tutaj entuzjastów również tak egzotycznych dla Polaków języków jak japoński czy afrykański suahili. W dziale "GG Kibice" można dołączyć do sympatyków drużyn sportowych. W rubryce "GG Klasa" użytkownicy założyli ponad trzy tysiące grup z podziałem na szkoły, co umożliwia odnowienie kontaktów ze znajomymi ze szkolnej ławy sprzed lat. Jeśli szukamy porady specjalisty, warto zajrzeć do grupy "GG Fachowcy", do której zapisało się już blisko sześć tysięcy osób. Można tu zasięgnąć opinii psychologa, nauczyciela i prawnika, ale także znaleźć kogoś, kto pomoże w przeprowadzce.

Aktualizacja: 20 września 2005 13:02

Od końca września serwis Genaracja GG przeżywa okres gwałtownego przyrostu użytkowników. Wczoraj czyli 19 września o godz. 22.03, do portalu społeczności internetowej Generacja Gadu-Gadu dołączyła 1-milionowa osoba, pani Joanna Rzeźnikowska, mieszkanka Torunia.

"Do portalu Generacja Gadu-Gadu trafiłam przeglądając stronę www.gadu-gadu.pl. Generacja Gadu-Gadu to dobre miejsce na znalezienie osób, które interesują się tym samym, co ja. Zaledwie w pół godziny od zarejestrowania się, mimo późnej pory, poznałam już pierwszą osobę z pokrewnymi zainteresowaniami" - powiedziała. Joanna od ponad roku interesuje się fotografią cyfrową. Pod pseudonimem "BabyJoan" prezentuje swoje prace w sieci.

Joanna jako 1-milionowy użytkownik Generacji Gadu-Gadu otrzyma od firmy Gadu-Gadu nowoczesny komputer.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200