4-mili-metrowe taśmy DAT

Wszystko wskazuje na to, że na amerykańskim rynku komputerowych urządzeń peryferyjnych w ciągu najbliższych miesięcy pojawią się stosunkowo tanie pamięci masowe, w których nośnikiem będzie cyfrowa taśma DAT o szerokości 4 mm.

Wszystko wskazuje na to, że na amerykańskim rynku komputerowych urządzeń peryferyjnych w ciągu najbliższych miesięcy pojawią się stosunkowo tanie pamięci masowe, w których nośnikiem będzie cyfrowa taśma DAT o szerokości 4 mm. Kasetowe pamięci DAT (dotychczas przede wszystkim z taśmą 8 mm) używane są jako urządzenia do zapisu kopii bezpieczeństwa i zbiorów archiwalnych, zwykle w systemach wielodostępnych. Na jednej kasecie mieści się 1 - 2 GB informacji. Na razie pamięci DAT nie są zbyt powszechne. Wpłynęły na to takie czynniki, jak wysoka cena (4-mili-metrowy napęd z kasetą 2,3 GB ma kosztować ok. 1300$) i funk-. jonowanie co najmniej dwóch standardów. Są to: DDS, wspie-rany przez m.in. Hewlett-Packarda i Sony, oraz Data/DAT, który propagują m.in. Hitachi i Toshiba. (Obydwa standardy zostały zaakceptowane przez ANSI (American National Standards Institute).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200