3DMemory 128 MB

Cubic Memory Inc. wprowadza na rynek moduły pamięci RAM o pojemności 128 MB. Są to pierwsze produkowane na skalę przemysłową moduły SIMM o pojemnościach 64 MB i 128 MB.

Cubic Memory Inc. wprowadza na rynek moduły pamięci RAM o pojemności 128 MB. Są to pierwsze produkowane na skalę przemysłową moduły SIMM o pojemnościach 64 MB i 128 MB. W układach tych zastosowano opatentowaną przez Cubic Memory technologię łączenia segmentów płatów pamięci. Określane mianem 3DMemory pamięci SIMM będą początkowo sprzedawane producentom sprzętu, a dopiero później dealerom. Próbki tych układów będzie można otrzymać już we wrześniu, a masowa produkcja rozpocznie się w IV kw. br. Moduły SIMM o tak dużych pojemnościach opracowano na zlecenie Tadpole Technology Inc., która to firma będzie je montować w notebookach Sparcbook3. IBM zamierza zastosować te układy w notebooku RS/6000 N40, zaprojektowanym również przez Tadpole. Komputery z Pentium stanowią także duży potencjalny obszar zastosowań takich układów SIMM. Pamięci o pojemności 64 MB mają kosztować ok. 3599 USD, a SIMM 128 MB ok. 7199 MB.

Cubic zapowiada również produkcję kart PCMIA z pamięciami 16 MB i 32 MB, ale ich ceny oraz data wprowadzenia na rynek nie są jeszcze znane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200