3Com zmniejszy liczbę miejsc pracy

Na razie nie wiadomo, ile osób zostanie zwolnionych i jaki udział będzie miała redukcja kadry w planowanej reorganizacji firmy.

3Com, producent sprzętu sieciowego przechodzący reorganizację, zamierza zmniejszyć liczbę zatrudnionych, mając nadzieję na uzyskanie tą drogą znacznego zmniejszenia kosztów. Firma liczy, że ograniczenie wydatków pozwoli jej na oszczędności ok. 200-225 mln USD rocznie.

Redukcją zostaną objęci zarówno pracownicy etatowi, jak i kontraktowi. Zostaną zmniejszone także wydatki na podróże służbowe, koszty związane z wyposażeniem i mieniem firmy. Jednakże ograniczenie wydatków też pochłonie niemałe fundusze. Przedstawiciele zarządu szacują, że ten jednorazowy koszt wyniesie 40-60 mln USD i ta wartość zostanie uwzględniona w III kw. roku finansowego 2001, który kończy się 28 lutego br.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

"Każdy pojedynczy obszar firmy zostanie zrewidowany" - stwierdziła rzeczniczka 3Com, dodając, iż będzie to dotyczyć oddziałów firmy na całym świecie. Na razie jednak nie ujawniono, jaki udział w redukcji kosztów będą miały zwolnienia i jak dużą liczbę stanowisk obejmą.

3Com jest obecnie w trakcie ustalania obszarów, które zostaną objęte redukcją kosztów. Plan restrukturyzacji ma zostać opracowany do końca lutego br. - poinformowali przedstawiciele firmy.

***

3Com tworzy nową spółkę i ogłasza wyniki za II kwartał

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200