3Com przygotowuje przełącznik WLAN

3Com zamierza wprowadzić jeszcze w tym roku do swojej oferty wydajny przełącznik WLAN przeznaczony dla dużych przedsiębiorstw. Świadczy to o tym, że 3Com traktuje bardzo poważnie rynek urządzeń bezprzewodowych i będzie aktywnie pracować nad nowymi urządzeniami wspierającymi łączność bezprzewodową.

3Com ma już w swojej ofercie szereg rozwiązań wspierających sieci bezprzewodowe. Są to głównie proste punkty dostępu i bezprzewodowe rutery oraz bramy. Wydawało się, że 3Com zrezygnuje z własnego przełącznika WLAN i będzie korzystać z produktów wytwarzanych przez inne firmy. Okazało się jednak, że 3Com chce posiadać swój przełącznik WLAN.

3Com doszedł do wniosku, że bez przełącznika WLAN jego oferta byłaby niekompletna w tym obszarze. Przełączniki WLAN usprawniają zarządzanie całym środowiskiem bezprzewodowym i mogą identyfikować obce punkty dostępu, co jest bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa sieci. Nie dysponując własnymi przełącznikami WLAN, 3Com musiałby kupować takie urządzenia od Trapeze, Airespace czy Aruba.

Zobacz również:

  • Starlink dla pojazdów mobilnych

3Com wprowadził ostatnio do swojej oferty nowy punkt dostępu 7250 (sieci standardu 802.11g), który zastąpi punkt dostępu AP8000. Cena tego produktu - 500 USD. 3Com produkuje też punkty dostępu wspierające wszystkie trzy rodzaje sieci 802.11 (b, a i g).

Punkt dostępu 7250 oferuje szereg zaawansowanych funkcji, które są wykorzystywane w dużych systemach informatycznych. Można tu wymienić takie technologie, jak: Power Over Ethernet (zasilanie urządzeń przez skrętkę UTP) oraz standardy 802.1x, 802.11i i WPA (bezpieczeństwo). Standard 802.11e (zarządzanie usługami QoS) będzie wspierany w przyszłości, po opracowaniu przez 3Com kolejnej wersji firmowego oprogramowania instalowanego w pamięci urządzenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200