3Com przejmie Chipcom

Najprawdopodobniej w październiku br. Chipcom stanie się autonomiczną częścią koncernu 3Com, który przejmie amerykańską firmę za ok. 775 mln USD.

Najprawdopodobniej w październiku br. Chipcom stanie się autonomiczną częścią koncernu 3Com, który przejmie amerykańską firmę za ok. 775 mln USD.

Zainteresowanym zakupem Chipcom jest również Cabletron Systems, którego oświadczenie wydane zaraz po ujawnieniu planowanego na październik połączenia obu firm miało - zdaniem analityków - spowodować zamieszanie na nowojorskiej giełdzie. Przedstawiciele Dataquest twierdzą nawet, że Cabletron chciał swoją inicjatywą spowodować wzrost cen akcji Chipcom, tak aby 3Com nie był w stanie ich kupić. Jednak wbrew oczekiwaniom amerykańskiej firmy, umiejętna polityka marketingowa obu przedsiębiorstw spowodowała spadek cen akcji Chipcom na giełdzie.

"Jesteśmy zdecydowani połączyć obie firmy w październiku br. - twierdzi obecny prezes Chipcomu Bob Finocchio - wbrew staraniom Cabletron Systems". Zdaniem analityków z Dataquest przejęcie Chipcomu jest typowym przykładem fuzji nawzajem uzupełniających się przedsiębiorstw. Sieciowe produkty przejmowanego przedsiębiorstwa dadzą firmie 3Com - według specjalistów - większe możliwości na rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Korzystny jest również fakt, że oba przedsiębiorstwa działają na wyjątkowo szybko rozwijającym się rynku internetowym.

Obie firmy mają łącznie 17% światowego rynku hubów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200