3Com: czas na zmiany

Borykająca się z problemami finansowymi firma zapowiedziała kolejną reorganizację. 3Com dokona znaczącej redukcji zatrudnienia, przekaże produkcję w outsourcing i skupi się na projektowaniu.

Do lutego 2004 r. zostanie zamknięta należąca do spółki fabryka w Dublinie. 3Com zdecydował się powierzyć produkcję urządzeń sieciowych klasy korporacyjnej firmom Flextronics oraz Jabil Circuit. Ta pierwsza, na podstawie umowy outsourcingowej, będzie świadczyć dla 3Com także usługi logistyczne. To nie koniec zmian. W listopadzie br. ma ruszyć nowe centrum firmy na Tajwanie. TDC (Taiwan Design Center) zajmie się projektowaniem i produkcją urządzeń sieciowych kierowanych do niższych segmentów rynku. Inżynierowie 3Com będą pracować nad rozwojem technologii VoIP, rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa czy technologiami inteligentnego przełączania pakietów.

Dotychczas mimo wielu prób restrukturyzacji, nie udało się uzdrowić kondycji finansowej firmy. Przyczynił się do tego m.in. brak jasno określonej strategii związanej z obecnością na rynku korporacyjnym. 3Com notuje straty od kilkunastu kwartałów. W swoim IV kw. finansowym, zakończonym 30 maja br., producent stracił 38 mln USD, a jego przychody wyniosły zaledwie 171 mln USD. Oczekiwanych skutków nie przyniosły także wcześniejsze redukcje zatrudnienia i restrukturyzacja grupy – m.in. sprzedaż działu produktów korporacyjnych - CommWorks. Radykalne zmiany jakie zapowiada zarząd 3Com mają szanse przywrócić firmie rentowność.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200