3Com będzie wspierał usługi katalogowe Novella

Narzędzie 3Com Transcend Policy Management System umożliwi konfigurowanie routerów i przełączników, tak aby egzekwowały priorytety użytkowników nadane im przez administratorów wykorzystujących NDS.

3Com podpisał z Novellem porozumienie licencyjne dotyczące oprogramowania katalogowego NDS eDirectory. Współpraca obu firm skupi się na zarządzaniu przepustowością sieci w zależności od priorytetów nadawanych poszczególnym użytkownikom.

3Com wprowadzi na rynek w II kwartale br. narzędzie Transcend Policy Management System, które umożliwi konfigurowanie routerów i przełączników 3Com i routerów Cisco, tak aby egzekwowały priorytety użytkowników nadane przez administratorów wykorzystujących NDS. Ponadto dzięki integracji z NDS możliwe będzie zarządzanie sprzętem sieciowym 3Com bezpośrednio z konsoli administratora usług katalogowych.

Usługi NDS eDirectory zostały przygotowane pod kątem zastosowań internetowych. Zapewniają skalowalność pozwalającą na obsługę wielu milionów użytkowników. Obsługują również standard LDAP (Lightweight Directory Access Protocol).


TOP 200