3Com będzie wspierał usługi katalogowe Novella

Narzędzie 3Com Transcend Policy Management System umożliwi konfigurowanie routerów i przełączników, tak aby egzekwowały priorytety użytkowników nadane im przez administratorów wykorzystujących NDS.

3Com podpisał z Novellem porozumienie licencyjne dotyczące oprogramowania katalogowego NDS eDirectory. Współpraca obu firm skupi się na zarządzaniu przepustowością sieci w zależności od priorytetów nadawanych poszczególnym użytkownikom.

3Com wprowadzi na rynek w II kwartale br. narzędzie Transcend Policy Management System, które umożliwi konfigurowanie routerów i przełączników 3Com i routerów Cisco, tak aby egzekwowały priorytety użytkowników nadane przez administratorów wykorzystujących NDS. Ponadto dzięki integracji z NDS możliwe będzie zarządzanie sprzętem sieciowym 3Com bezpośrednio z konsoli administratora usług katalogowych.

Usługi NDS eDirectory zostały przygotowane pod kątem zastosowań internetowych. Zapewniają skalowalność pozwalającą na obsługę wielu milionów użytkowników. Obsługują również standard LDAP (Lightweight Directory Access Protocol).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200