3Com: Inicjatywa Dnia Zero

3Com i jej oddział TippingPoint ogłosiły Inicjatywę Dnia Zero (Zero Day Initiative), której celem ma być odpowiedzialne udostępnianie informacji o lukach w zabezpieczeniach. Inicjatywa ma umożliwić aktywną ochronę przed nowo wykrywanymi lukami w zabezpieczeniach.

W ramach tego programu, 3Com będzie nagradzać osoby zajmujące się bezpieczeństwem za przekazywanie informacji o nowo wykrytych lukach, zamiast publicznego ogłaszania potencjalnie szkodliwych informacji, narażających użytkowników i dostawców oprogramowania na zagrożenia.

Firma zamierza informować producentów zagrożonego oprogramowania o usterkach w zabezpieczeniach, aby dać im możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy nad rozwiązaniem problemu.

Informacje o lukach mają być ujawniane publicznie przez firmę dopiero wtedy, gdy producent oprogramowania będzie w stanie dostarczyć użytkownikom końcowym rozwiązanie problemu zapobiegające zagrożeniu.

3Com zamierza również wykorzystywać te informacje do zapewnienia wyprzedzającej ochrony za pośrednictwem usługi TippingPoint Digital Vaccine. Firma zamierza dzielić się informacjami o lukach z innymi dostawcami zabezpieczeń, przed ich publicznym ujawnieniem.

Więcej informacji na stronie www.zerodayinitiative.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200