Globalstar ma nową ofertę telefonii satelitarnej

Firma telekomunikacyjna Globalstar opracowała nowy model usługi pre-paid, który pozwala użytkownikom telefonować za pośrednictwem satelity właściwie z każdego miejsca Europy, Bliskiego Wschodu i północnych rejonów Afryki, płacąc za minutę rozmowy 48 eurocentów.

Wprowadzając do swojej oferty pierwszą usługę realizowaną w trybie pre-paid, Globalstar ma nadzieję, że telefonia satelitarna zyska szybko nowych subskrybentów. Biorąc pod uwagę fakt, że cena połączenia satelitarnego została ustalona na dość niskim poziomie (48 eurocentów za minutę rozmowy), jest wysoce prawdopodobne, że wiele firm skorzysta z oferty firmy Globalstar.

Usługa jest obecnie oferowana w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w niektórych krajach Afryki, położonych na północy tego kontynentu. Jednocześnie Globalstar zapowiada, że jeszcze pod koniec tego kwartału z usługi będą mogli również korzystać użytkownicy zamieszkujący Amerykę Północną i Łacińską.

Usługa jest na pewno atrakcyjna szczególnie dla takich grup zawodowych, jak rybacy, pracownicy służby zdrowia czy generalnie służby ratownicze. Będą nią też na pewno zainteresowane firmy poszukujące czy wydobywające gaz lub ropę naftową, mające swoje stanowiska pracy na morzu albo w odległych, niezurbanizowanych obszarach.

Użytkownicy muszą oczywiście posiadać specjalny aparat telefoniczny. Firma ma w swojej ofercie takie urządzenia. Jest to np. telefon oznaczony symbolem GSP-1700, który ma rozmiary 135x55x37 milimetrów i waży 200 gramów. Urządzenie kosztuje ok. 490 euro i zawiera baterię, która wystarcza na 4 godziny rozmowy (lub 36 godzin gdy znajduje się w stanie czuwania). Może przy tym pracować w temperaturze od minus 20 stopni do plus 55 stopni (oczywiście Celsjusza).

Globalstar oferuje karty pre-paid pozwalające rozmawiać przez 50, 100, 250, 500 i 1000 minut. Opracowana przez Globalstar platforma IVR (Interactive Voice Response) zapewnia użytkownikom dostęp do poczty głosowej oraz możliwość sprawdzenia swojego konta, wybierając jeden z siedmiu dostępnych języków (angielski, francuski, hiszpański, włoski, niemiecki, portugalski lub arabski). Języka polskiego niestety nie ma.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200