389,6 mln zł dla przedsiębiorców na wdrożenie elektronicznego biznesu

11 czerwca br. rusza II runda naboru wniosków w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B prowadzonym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Łącznie małe i średnia przedsiębiorstwa mogą liczyć aż na 389,6 mln zł.

Do 6 lipca br. przedsiębiorcy z sektora MSP mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów wdrażających w polskich przedsiębiorstwach nowoczesne technologie informatyczno-komunikacyjne, ułatwiające zacieśnianie współpracy z partnerami biznesowymi. Dofinansowanie mogą uzyskać projekty o charakterze zarówno technicznym, informatycznym, jak i organizacyjnym, prowadzące do realizacji i usprawnienia procesów biznesowych w formie elektronicznej pomiędzy co najmniej trzema współpracującymi przedsiębiorcami. Okres realizacji projektu nie może być dłuższy niż 24 miesiące. Przedsięwzięcia kwalifikujące się do objęcia wsparciem powinny uwzględniać wdrażanie nowych lub integrację istniejących systemów informatycznych, mających na celu umożliwienie automatyzacji wymiany informacji pomiędzy systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorców.

"Wdrożeniem, kwalifikującym się do dofinansowania, może być wprowadzenie platformy wymiany informacji handlowych pomiędzy firmą składającą wniosek a jej kontrahentami. Platforma ta może posiadać wiele różnorakich funkcjonalności, istotnym natomiast jest, aby wszystkie one były dedykowane tylko i wyłącznie zwiększaniu efektywności współpracy B2B objętej wnioskiem o dotację. Przy czym należy pamiętać także o tym, że kontrahenci powinni posiadać własne systemy informatyczne lub je wdrożyć w czasie realizacji projektu przez wnioskodawcę, tak aby powstał jeden wspólny system integrujący te przedsiębiorstwa" - zauważa Katarzyna Ślusarczyk, Project Manager w firmie oferującej kompleksowe usługi doradztwa dotacyjnego Exeq. O dofinansowanie mogą się starać mikro, mali i średni przedsiębiorcy. Wysokość dotacji jest uzależniona od miejsca położenia inwestycji. Kwota wsparcia na projekt wynosi od 20 tys. do 2 mln złotych.

Zobacz również:

  • Snowflake Data Cloud Summit już w przyszłym tygodniu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200