Studenci informatyki dostali sprzęt i pieniądze od HP

Politechnika Warszawska i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie przystąpiły do programów edukacyjnych HP. Skorzystają na tym studenci kierunków informatycznych i inżynierskich. Szkoły otrzymały wsparcie finansowe i merytoryczne oraz sprzęt.

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej wziął udział w projekcie HP Innovation in Education. Uczelnia przedstawiła modernizację metod nauczania w obszarze inżynierii oprogramowania przy wykorzystaniu tabletów PC i otrzymała za niego dotację o łącznej wartości100 tys. dolarów, w tym sprzęt który będzie wykorzystywać na zajęciach z projektowania baz danych.

"Tablety są idealnym rozwiązaniem do pracy z bazami danych. Ich posiadanie bardzo ułatwia studentom wykonywanie ćwiczeń na zajęciach. Studenci informatyki będą mieli nie tylko kontakt z nowoczesnymi narzędziami IT. Praca na tabletach zwiększa też efektywność zajęć, pozwala na łatwą i szybką wymianę informacji miedzy studentami oraz współpracę nad projektami" - mówił w czasie konferencji prasowej Grzegorz Mańko, z Biura Inwestycji i Rozwoju WEiTI PW. Podkreślił, że ekran dotykowy ma dużą przyszłość, dlatego chcą zainteresować studentów i zaangażować ich w prace nad oprogramowaniem np. do rozpoznawania pisma.

Grzegorz Mańko zauważył też, że tego typu inicjatywy dają uczelniom duże możliwości, a proces aplikacji na tego rodzaju projekty jest o wiele prostszy i łatwiejszy niż w przypadku grantów unijnych, które charakteryzują się skomplikowanymi procedurami zgłoszeniowymi i długim procesem konkursowym.

Z kolei Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie został jako pierwsza polska uczelnia przyjęty do udziału w programie HP "Institute of Technology". Dzięki otrzymanym funduszom na uczelni utworzony zostanie Międzynarodowy Instytut Technologiczny HP, który będzie się zajmował m.in. administracją systemu Linux, bezpieczeństwem hostingu, infrastrukturą VMware, siecią SAN StorageWorks, rozwiązaniami BladeSystem, zarządzaniem ryzykiem w projektach, zarządzaniem usługami informatycznymi oraz sieciami ProCurve.

"Przystąpienie do programu edukacyjnego HP to nie tylko otrzymane wsparcie finansowe. Dla uczelni ważne jest przede wszystkim to, że studenci będą mieli okazję poznawać nowoczesne narzędzia i nowe obszary rynku IT, a wykładowcy będą mieli możliwość udziału w szkoleniach prowadzonych przez HP i podnoszenia swoich kwalifikacji" - powiedział prof. Antoni Wiliński, dziekan Wydziału Informatyki na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Uczelnia zamierza też wykorzystać kontakt z HP, by dostosować program studiów informatycznych i inżynierskich do potrzeb rynku IT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200