3-razy więcej IoT w firmach

Liczba wdrożeń systemów IoT w firmach wzrosła od 2012 roku o 333% według badań przeprowadzonych przez Forrester Research.

IoT to temat często poruszany i prezentowany w mediach, ale okazuje się, że wzrost liczby systemów wykorzystujących tego typu technologie jest naprawdę imponujący. Według najnowszych badań ankietowych przeprowadzonych przez Forrester Research na zlecenie firmy Zebra Technologies, liczba wdrożeń takich rozwiązań w firmach wzrosła ponad 3-krotnie w ostatnich dwóch latach.

Jak wynika z raportu Internet-Of-Things Solution Deployment Gains Momentum Among Firms Globally, blisko 65% respondentów deklaruje, że w ich firmach w 2014 roku już wdrożono tego typu technologię, w porównaniu do zaledwie 15% w 2012 roku. Ale jednocześnie okazuje się, że aż dla 36% menedżerów i dyrektorów CIO termin Internet of Things wciąż brzmi obco.

Zobacz również:

  • IoT w 2022 roku: Internet Rzeczy zamienia się w usługę
  • Microsoft wprowadził funkcję Walkie Talkie do kolejnej mobilnej platformy

Nastąpiła też istotna zmiana technologiczna. W 2012 roku ankietowani uważali, że kluczowym elementem we wdrażaniu systemów IoT są skanery kodów kreskowych, obecnie znaczenie krytyczne jest przypisywane infrastrukturze Wi-Fi.

Badanie objęło 593 firmy z 16 krajów i zostało przeprowadzone w okresie wrzesień-październik 2014.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200