3 miliardy wiadomości na Gadu-Gadu od Świąt do Nowego Roku

Według przedstawicieli najpopularniejszego polskiego komunikatora internetowego, Gadu-Gadu, w okresie od wigilii Świąt Bożego Narodzenia do Nowego Roku użytkownicy programu przesłali sobie ponad 3 miliardy wiadomości.

Wraz z ciągle zwiększającą się liczbą internautów w Polsce w dużym tempie rośnie także grono użytkowników komunikatorów internetowych. Samo Gadu-Gadu odnotowało między 24 grudnia 2006 a 1 stycznia 2007 trzystutysięczny przyrost bazy numerów. Oczywiście, część z nich zostanie wykorzystana jedno- lub kilkukrotnie, ale mimo to ruch na serwerach firmy zwiększył się znacząco. Przedstawiciele GG zapewniają jednak, że byli przygotowani na tak dużą aktywność użytkowników. "Aby sprostać wysokiej aktywności wśród użytkowników Gadu-Gadu, przygotowaliśmy dodatkowe serwery oraz wzmocniliśmy obsługę techniczną w tym szczególnym okresie, dzięki czemu sprawnie i bez większych kłopotów użytkownicy Gadu-Gadu mogli złożyć sobie życzenia zarówno świąteczne, jak i noworoczne" - powiedział nam Jarosław Rybus, rzecznik GG.

I rzeczywiście, w przeciwieństwie do lat ubiegłych, kiedy to w okresie świątecznym niektórzy użytkownicy narzekali na problemy, zwłaszcza z przesyłaniem wiadomości do "niedostępnych" numerów GG, tym razem wszystko odbyło się bez kłopotów. Według Gadu-Gadu, w omawianym czasie użytkownicy przesłali sobie ponad 3 miliardy wiadomości, z czego około 100 milionów było wiadomościami wysłanymi do numerów ze statusem "niedostępny". Zakładając, że każdy numer GG to jeden realny człowiek (a nie np. "bot" lub drugi, alternatywny numer istniejącego już użytkownika), dałoby to około 70 wiadomości na osobę dziennie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200