2Si rozpoczyna inwestycje w KSSE

Spółki zależne Grupy 2Si i Micomp, wykupiły grunty w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Na Śląsku, m.in. z inicjatywy 2Si, ma powstać Centrum Zaawansowanych Technologii Informatycznych. Firmy zobowiązały się do poniesienia łącznych nakładów inwestycyjnych w wysokości 4,6 mln zł.

Spółki zależne 2Si SA: 2Si Software & Serwis, Dot.Serwis oraz Micomp Systemy Komputerowe, zamierzają zainwestować na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) ponad 4,6 mln zł. Firmy zakupiły 0,5 ha gruntu na obszarze podstrefy w Tychach, na którym zostanie zlokalizowany budynek usługowy. Nowe przedsięwzięcie zapewnić ma powstanie 300 miejsc pracy. Inwestycja jest etapem realizacji programu stworzenia tzw. katowickiej infostrady IT.

Na terenie gminy Tychy planowane jest stworzenie Centrum Zaawansowanych Technologii Informatycznych. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajmuje łączny obszar ponad 1015 ha. Została założona w czerwcu 1996 r. i jest jedną z 14 tego typu stref działających w całym kraju. W ciągu niespełna pięciu lat jej funkcjonowania w czterech podstrefach: gliwickiej, sosnowiecko-dąbrowskiej, tyskiej oraz jastrzębsko-żorskiej, ponad 120 firm uzyskało zezwolenia na prowadzenie działalności.

Zobacz również:

  • Data storytelling jako kluczowa umiejętność w podejmowaniu decyzji opartych na danych
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Firmy, które usytuują swoja produkcję w specjalnej strefie ekonomicznej, przez 10 lat nie płacą podatku dochodowego; w parkach technologicznych jest to okres 6 lat. Warunkiem jest określona dla każdej strefy wielkość inwestycji, jakie spółka decyduje się ponieść oraz zapewnienie określonej liczby miejsc pracy. Strefy takie jak ta w Katowicach powstają na obszarach charakteryzujących się wysokim bezrobociem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200