2Si rozmawia z inwestorem

Katowicka spółka do końca bieżącego roku chce podnieść kapitał akcyjny o 40 mln zł. Zarząd firmy poinformował, że prowadzone są już zaawansowane rozmowy z potencjalnym inwestorem mającym objąć nową emisję akcji spółki.

Zarząd 2Si Sieciowe Systemy Informacyjne poinformował, że prowadzone są rozmowy z potencjalnym inwestorem finansowym, który poprzez objęcie nowej emisji akcji spółki, podniósłby jej kapitał o 40 mln zł. Prezes 2Si, Jerzy Szymura, zapewnił, że jeśli stanie się to do końca bieżącego roku, to spółka będzie miała szanse zadebiutować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w przyszłym roku lub w 2003 r. Decyzja o wprowadzeniu spółki na giełdę zależeć będzie nie tylko od wyników finansowych spółki ale w głównej mierze od sytuacji na rynkach kapitałowych.

W 2000 r. 2Si wypracowała przychody na poziomie 167,5 mln zł i 0,7 mln zł zysku netto. Władze 2Si spodziewają się tegoroczne wyniki będą lepsze o kilka procent.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Rządy coraz częściej blokują swoim obywatelom dostęp do internetu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200