2Si rozbudowuje grupę kapitałową

2Si jeszcze w tym roku zamierza przejąć kilka spółek teleinformatycznych. Pierwszą z nich jest ISA z Dąbrowy Górniczej zajmująca się wdrożeniami systemów MRP II/ERP.

W wyniku umowy zawartej pomiędzy akcjonariuszami spółek Sieciowe Systemy Informacyjne 2Si SA i Techmex SA, Jerzy Szymura objął prawie 100% kapitału w 2Si. Zmniejszył równocześnie zaangażowanie kapitałowe w Techmex SA do 4,6%. Jerzy Szymura był współzałożycielem, dyrektorem generalnym, a ostatnio przewodniczącym rady nadzorczej w Techmexie.

Po przejęciu większościowych udziałów w 2si, Jerzy Szymura zapowiada inwestycje tej firmy w polskie spółki teleinformatyczne. Tworząca się wokół 2si grupa kapitałowa ma się koncentrować na działalności związanej z outsourcingiem, technologiami Internetowymi i usługami wspierającymi zarządzanie. Teraz w skład Grupy 2Si wchodzi firma MiCOMP Systemy Komputerowe tworząca m.in. oprogramowanie dla administracji państwowej.

2Si podpisało także umowę dotyczącą zakup 100% udziałów firmy ISA z Dąbrowy Górniczej. ISA zajmuje się m.in. wdrożeniami systemu wspomagającego zarządzanie klasy MRP II/ERP - BPCS.

Wkrótce mają zostać przedstawione szczegóły dotyczące zmian kapitałowych w 2Si i dalszych inwestycji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200