2SI w opałach

Zarząd spółki złożył w sądzie w Katowicach wniosek o upadłość, na razie zwrócony do uzupełnienia. "Przedłużające się wielomiesięczne negocjacje, związane z podpisaniem strategicznych dla spółki kontraktów doprowadziły do zerwania ciągłości zabezpieczenia linii kredytowych i w konsekwencji utraty płynności finansowych przez firmę" - mówią przedstawiciele 2Si SA. "Jeśli negocjacje zakończą się sukcesem, wycofamy wniosek" - dodają.

Zdaniem jednego z informatorów Pulsu Biznesu, problemy integratora zaczęły się od konfliktu z bielskim Techmexem, spółki należącej do tych samych inwestorów (Banku Handlowego oraz funduszy Renaissance Capital i Pioneer) i powiązanych do niedawna personalnie poprzez osobę Jerzego Szymury, jednego z założycieli Techmexu. Przedstawiciele Techmexu zaprzeczają rewelacjom dziennika. "Nasza spółka od 2001 roku nie posiada żadnych związków kapitałowych, personalnych ani biznesowych z katowickim 2 SI S.A.. Co więcej nie widzimy żadnej zbieżności pomiędzy działalnością naszą i katowickiej spółki" - mówi Teresa Studencka, dyrektor ds. marketingu w Techmex S.A. Podkreślają przy tym, że wszelkie zobowiązania ze strony katowickiej spółki, szacowane na ponad 2,5 mln złotych, zostały przez 2 SI S.A.

Jak mówi anonimowo jeden z pracowników 2 SI S.A., spółka straciła w ostatnich kilkunastu miesiącach kilku dochodowych klientów, których utrata nie została zrównoważona nowymi kontraktami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200