24-karatowe płyty Chaintech

Chaintech chce zerwać z opinią producenta tanich płyt głównych przeciętnej jakości. Firma odnowiła całą ofertę tych urządzeń, które teraz są ponadprzeciętnie dobrze wyposażone, jakość ich wykonania nie odbiega od czołówki w tym segmencie, a złącza i radiator są pokryte warstwą 24-karatowego złota.

Chaintech chce zerwać z opinią producenta tanich, low-endowych płyt głównych przeciętnej jakości. Firma odnowiła całą ofertę płyt głównych, które teraz są ponadprzeciętnie dobrze wyposażone, jakość ich wykonania nie odbiega od czołówki w tym segmencie, a złącza i radiator są pokryte warstwą 24-karatowego, najprawdziwszego złota.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni do sklepów trafią płyty serii Apogee, które jako pierwsze mają odmienić wizerunek koncernu. Standardowo są wyposażone w 3 okrągłe przewody dyskowe, poprawiające porządek i przepływ powietrza wewnątrz obudowy peceta. W zestawie jest również moduł CBOX, który montuje się w miejscu stacji dyskietek. Zawiera on 4 złącza USB 2.0 i wyjście dla kolumn w konfiguracji 4.1. Dodatkowo dołączane są gwarantujące uzyskanie wrażeń przestrzennych. Wszystkie złącza na płycie pozłocono, a duży radiator na mostku północnym również pokryto warstewką złota. Ma to na celu nie tylko wzbudzić zainteresowanie klientów, ale również poprawić kontakt wtyków i w przypadku radiatora ulepszyć odprowadzanie ciepłego powietrza. Pozostałe wyposażenie obejmuje 6 złączy PCI, zintegrowany kontroler sieci LCA, pełen zestaw funkcji do przetaktowywania procesora, pamięci i szyny AGP (także za pośrednictwem specjalnej aplikacji).

Zobacz również:

Wszystkie płyty dla procesorów AMD mają żółte złącza PCI, pamięci i napędów. Dla Intela przewidziano kolor zielony. W obu przypadkach laminat jest ciemnobrązowy.

Pierwszy model który trafi do sklepów to Apogee 7VJL wyposażony w chipset VIA KT333 i nowy mostek południowy VT8235.

Dołączane oprogramowanie to aplikacje dla systemu Windows oraz pełna wersja dystrybucji Linuksa.

Analogiczny model dla procesorów Intela P4 będzie wyposażony w chipset i 845E.

Ceny płyt mają być atrakcyjne i oscylować w granicach 100-120 USD.