2005: spadnie sprzedaż cyfrówek

W 2005 r. ogólna liczba sprzedanych cyfrowych aparatów fotograficznych przekroczy 20,5 mln sztuk, czytamy w raporcie organizacji Photo Marketing Association. Przewiduje się jednak, że tempo wzrostu sprzedaży tych urządzeń spadnie do 13% w skali roku. W minionych latach producenci odnotowywali nawet 30-procentowy wzrost sprzedaży swoich produktów.

Raport PMA przewiduje, że w 2005 r. amerykańscy użytkownicy aparatów fotograficznych wydrukują 7,7 mld zdjęć cyfrowych oraz wywołają ponad 18 mln filmów. Ogólny rynek aparatów fotograficznych (łącznie ze standardowymi aparatami) pozostanie stabilny w 2005 r. Szacuje się jednak, że spadnie sprzedaż klisz fotograficznych (o 18% w porównaniu do 2004 r.) oraz aparatów jednorazowego użytku.

Zdaniem autorów raportu, w 2006 r. nastąpi nasycenie rynku aparatów cyfrowych. Wobec tego, największe zyski będzie można uzyskać ze sprzedaży akcesoriów fotograficznych i usług.

Zobacz również:

  • Gwałtowne załamie na rynku kryptowalut

Raport opracowano w oparciu o badania przeprowadzone wśród sprzedawców sprzętu fotograficznego oraz w 10 tys. gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200