2005 r.: Telefonia internetowa od kablówek i portali

Rozmowy głosowe przez internet to z pewnością coraz popularniejsza usługa. Telewizje kablowe zapewniają, że w przyszłym roku udostępnią swoim klientom takie rozwiązania. O zaoferowaniu tych usług myślą również portale.

Informację podajemy za PAP. Jak wskazał Marek Sowa, wiceprezes UPC Polska telefonia cyfrowa będzie jednym z etapów wdrażania usług cyfrowych oferowanych przez telewizję kablową. Kablówki zamierzają skupić się na trzech polach działalności: transmisji sygnału telewizyjnego, szerokopasmowym dostępie do internetu oraz właśnie VoIP.

Planowane uruchomienie usług VoIP przez kablówki to 2005 rok.

Telefonia internetowa staje się coraz popularniejszą usługą. Jej świadczeniem zainteresowane są jednak nie tylko kablówki. Myślą o tym także polskie portale, m.in. Interia oraz Onet. Jak powiedział nam Jacek Pasławski, prezes Interii, tego typu usługi mają zostać uruchomione przez portal w przyszłym roku.

Zobacz również:

  • Nowe biuro NFON w Polsce

Również tradycyjni operatorzy komunikacyjni z zainteresowaniem patrzą na VoIP. Takie usługi zaczyna już oferować AT&T oraz France Telecom.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200