20-calowy notebook Della

Ostatnio rynek komputerów przenośnych powiększył się o szereg modeli dysponujących 19-calowym wyświetlaczem. Jak donosi serwis Engadget.com, firma Dell postanowiła pójść nieco dalej - planuje poszerzyć swoją ofertę o model dysponujący ekranem o przekątnej przekraczającej... 20 cali!

Dell przedstawił prototyp takiego urządzenia na styczniowych targach CES. Opisany przez serwis nowy notebook nazywa się XPS M2010 i dysponuje 20,1-calowym wyświetlaczem LCD o rozdzielczości WSXGA+ (1680 x 1050 pikseli). Urządzenie z uwagi na swoje wymiary (7 x 47 x 38 cm) i wagę (ponad 8 kg) jest mało przenośne.

20-calowy notebook Della

Prototyp zaprezentowany na CES 2006 (fot. Engadget.com)

Jego "sercem" jest procesor Intel Core Duo o niesprecyzowanej specyfikacji (prototyp prezentowany na CES dysponował procesorem Intel T2600 pracującym z częstotliwością 2,16 GHz). Za przetwarzanie grafiki odpowiedzialna jest karta ATI Radeon Mobility X1800 z wyjściem DVI i obsługą technologii HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) natomiast dźwięk jest przekazywany za pomocą 8 głośniczków i subwoofera. Notebook współpracuje z pamięciami DDR2 SDRAM (maksymalnie 4 GB) oraz wyposażony jest w 1,3-megapikselową kamerę internetową Logitech, potrafiącą rejestrować sekwencje wideo w rozdzielczości 640 x 480 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę (pole widzenia - 58 stopni), wieloformatowy czytnik kart pamięci oraz slot ExpressCard. Klawiatura oraz myszka łączą się z komputerem za pomocą standardu Bluetooth.

Według serwisuhttp://Engadget.com urządzenie zostanie zaprezentowane w maju tego roku. Cena - nawet orientacyjna - niestety nie została na razie podana.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200