15 tys obrotów Fujitsu

Pod koniec czerwca na polski rynek trafi nowa seria dysków twardych Fujitsu pracujących z prędkością obrotową talerzy 15 tys. RPM.

Pod koniec czerwca na polski rynek trafi nowa seria dysków twardych Fujitsu pracujących z prędkością obrotową talerzy 15 tys. RPM.

Urządzenia są przeznaczone do zastosowań profesjonalnych lub dla wymagających użytkowników domowych i biurowych. Wewnętrzny transfer danych odbywa się z maksymalną prędkością 88 MB/s. W nowej serii poprawiono średni czas dostępu, który obecnie wynosi 3,8 ms. Jeśli chodzi o pojemność, to linia MAM będzie się składać z dwóch modeli dysków o wielkościach 18,4 i 36,7 GB.

Ponadto w ofercie znajdą się dwie wersje urządzeń - wyposażone w interfejs Ultra ATA100 lub w szybszy SCSI Ultra160 i Ultra320. Modele SCSI zostaną zaopatrzone w 8 MB bufor pamięci. Według przedstawicieli Fujitsu, produkty MAM charakteryzują się ponadprzeciętną niezawodnością, którą oszacowano na ok. 1,2 mln godzin bezawaryjnej pracy.

Przybliżona cena produktów wyniesie w zależności od wersji to: ok. 1200 zł netto (18,4 GB) oraz ok. 2200 zł netto (36,7 GB).

Dyski znajdą się w ofercie firm Alstor, California Computer oraz AB.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200