15 Mb/s w TP SA - broadband z prawdziwego zdarzenia

Jeszcze do niedawna najszybsze połączenie szerokopasmowe z Internetem w Polsce oferowała firma UPC - z łącza o przepustowości 12 Mb/s cieszyć się mogli klienci usługi Chello. TP SA nie daje jednak za wygraną w wyścigu o palmę pierwszeństwa - od dziś klienci koncernu mogą korzystać z usługi o szybkości przesyłu danych 15 Mb/s. Niestety - sądząc po cenach nowych usług - głównie klienci biznesowi...

W ofercie TP SA pojawiły się dwie nowe usługi związane właśnie z szerokopasmowym dostępem do Sieci. Mowa tu o DSL 15000 oraz DSL 8000. Jak wynika z komunikatu prasowego zamieszczonego na stronie internetowej firmy, są one na razie skierowane przede wszystkim do małych i średnich firm. Miesięczne opłaty za korzystanie z wymienionych opcji dostępowych wynoszą odpowiednio 608,78 zł i 486,78 zł brutto.

Do końca br. trwa jednak promocja, w ramach której, po podpisaniu z TP SA umowy na 24 miesiące opłaty abonamentowe zmniejszą się do poziomu 486,78 zł brutto za opcję DSL 15000 i 364,78 zł za opcję DSL 8000.

Zobacz również:

  • FCC na nowo definiuje znaczenie słowa “broadband”

Przypomnijmy, iż z ostatniego raportu Komisji Europejskiej, który dotyczył stanu umasowienia usług szerokopasmowego dostępu do Internetu w krajach Unii Europejskiej, wynika, iż Polska pod tym względem wlecze się w ogonie 25 państw członkowskich (zajmujemy przedostatnie, 24. miejsce, wyprzedzając tylko Grecję). Komisja uwzględniła w swoim badaniu tylko łącza o przepustowości większej niż 144 kb/s, a w Polsce wciąż zdecydowaną większość stanowią linie pozwalające na transfer z prędkością maksymalnie 128 kb/s - wśród użytkowników neostrady tp aż 70% stanowią osoby dysponujące łączami 128/256 kb/s.

Szerzej na ten temat pisaliśmy w artykule "Broadband w Polsce. Unia gani, TP SA chwali".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200