108 mln zł na działania eksportowe

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła III rundę działania 6.1 "Paszport do eksportu" w ramach PO IG. Firmy zainteresowane otrzymaniem dofinansowania na działania związane z eksportem produktów i usług będą mogły składać wnioski od 29 października przez trzy tygodnie.

"To program skierowany głównie to małych i średnich przedsiębiorstw, początkujących eksporterów, którzy mają już stworzony plan rozwoju eksportu i chcą zdobyć finansowanie na jego realizację. Firmy mogą liczyć na dofinansowanie: udziału w imprezach targowo-wystawienniczych, udział w misjach gospodarczych, wyszukiwanie partnerów zagranicznych, działania o charakterze doradczym w zakresie eksportu, przygotowywanie katalogów i ulotek promocyjnych wraz z tłumaczeniem czy promocję w prasie branżowej" - wyliczał Maciej Ziarko z PARP podczas spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców.

Podkreślił, że odstąpiono od dwuetapowego działania, na który składało się stworzenie planu rozwoju eksportu, a następnie jego wdrożenie. Firmy starające się o dofinansowanie muszą od razu przedstawić w dokumentacji taki plan. Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach III rundy aplikacyjnej wynosi 108 mln zł. Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie od 29 października do 16 listopada 2012 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200