10 opcji bezpłatnego przechowywania danych w chmurze

6. MediaFire

10 opcji bezpłatnego przechowywania danych w chmurze

Firma oferuje trzy rodzaje kont: Basic, Pro i Business. Pierwsze jest bezpłatne i pozwala przechowywać w chmurze 10 GB danych. Drugie (Pro) kosztuje 2,49 USD miesięcznie i pozwala przechowywać w chmurze 1 TB danych (maks. długość pliku to 20 MB). Trzecie konto (Business) pozwala przechowywać w chmurze (zależnie od wybranej opcji) od 2 do 100 100 TB danych i kosztuje w przypadku wybrania wirtualnego dysku o pojemności 100 TB 1399 USD miesięcznie.

MediaFire oferuje aplikacje pozwalające uzyskiwać dostęp do danych zmagazynowanych w chmurze również z mobilnych urządzeń Android i iOS.

Zobacz również:

  • Nowa spółka Asseco zajmie się chmurowymi rozwiązaniami IT
  • Pamięci masowe IBM Storage w hybrydowych środowiskach wielochmurowych

7. Microsoft OneDrive

10 opcji bezpłatnego przechowywania danych w chmurze

Mamy tu do dyspozycji dwa rodzaje kont: osobiste i dla firm.

Pojemność bezpłatnego, chmurowego magazynu na dane w przypadku konta osobistego wynosi 15 GB. Dodatkowa pamięć kupiona w ramach tego konta kosztuje: 100 GB za 8 zł miesięcznie; 200 GB za 16 zł miesięcznie; i 1000 GB za 29,99 zł miesięcznie (razem z pakietem Microsoft Office).

Microsoft oferuje też usługę OneDrive w wersji dla firm. Jest to wirtualny dysk przeznaczony do przechowywania i organizowania dokumentów służbowych. Usługa OneDrive dla firm kosztuje 3,80 euro za użytkownika miesięcznie za 1 TB (razem z Office Online). Istnieje wersja próbna tej usługi.

Warto wiedzieć, że usługa OneDrive dla firm stanowi integralną część pakietu Office 365 lub programu SharePoint Server 2013, czyli rozwiązań umożliwiających pracę w ramach organizacji i oferujących użytkownikom takie funkcje, jak bezpośredni dostęp do książki adresowej.

8. SpiderOak

10 opcji bezpłatnego przechowywania danych w chmurze

Mamy tu do wyboru konto osobiste (Personal) oraz kilka kont biznesowych (Professional, Blue SMB i Blue Enterprise).

Usługa Personal pozwala przechowywać za darmo w chmurze 2 GB danych. W przypadku tego konta dodatkowa przestrzeń o wielkości 30 GB kosztuje 7 USD miesięcznie. Dodatkowa przestrzeń o wielkości 1TB kosztuje 12 USD miesięcznie, a dodatkowa przestrzeń o wielkości 5 TB kosztuje 25 USD miesięcznie.

Ceny kont biznesowych to: Professional - 1 TB za użytkownika za 12 USD za miesiąc lub 129 USD za rok; Blue SMB - bez limitu za 5 USD za miesiąc za użytkownika (minimum 10 użytkowników); Blue Enterprose bez limitu za 5 USD za miesiąc za użytkownika (minimum 100 użytkowników). Wszystkie konta wspierają integrację z LDAP/AD i są dostępne do testowania za darmo przez okres 14 dni.

SpiderOak twierdzi, że ma jedną z bezpieczniejszych chmur, która pracuje zgodnie z maksymą "zero-knowledge". Program SpiderOak nie przechowuje haseł użytkowników i wszystkie dane zmagazynowane w chmurze są zaszyfrowane.

9. SugarSync

10 opcji bezpłatnego przechowywania danych w chmurze

Dostępne są następujące, płatne wersje usługi: 100 GB - 7,49 USD na miesiąc lub 74,99 USD za rok; 250 GB - 9,99 na miesiąc lub 99,99 za rok; 500 GB - 24,99 na miesiąc lub 249,99 za rok; 1000 GB (od 1 do 9 użytkowników; przykładowa cena za 5 użytkowników - 81 USD na miesiąc lub 800 USD za rok. Więcej niż 10 użytkowników - cena do uzgodnienia. Wszystkie konta można przez 30 dni testować bezpłatnie.

SufarSync wspiera mobilne platformy iOS, Android, BlackBerry, Symbian i WinMobile.

10. Symform

10 opcji bezpłatnego przechowywania danych w chmurze

Pojemność bezpłatnego, chmurowego magazynu na dane: 10 GB. Jeśli chodzi o dodatkową pamięć, to można ją mieć bezpłatnie, ale pod pewnymi warunkami. Chmura Symform korzysta przede wszystkim z pamięci masowych udostępnianych jej przez poszczególnych użytkowników usługi. Dlatego chcąc mieć dodatkową pamięć musimy się zgodzić na to, aby część naszej lokalnej pamięci masowej pozostawić do dyspozycji chmury.

Wielkość dodatkowej bezpłatnej pamięci zależy od tego, jaką część naszej lokalnej pamięci masowej pozostawimy do dyspozycji chmury. Obowiązuje tu zasada – za każde oddane x MB lokalnej pamięci dostajemy w chmurze dodatkową bezpłatną przestrzeń o wielkości x/2. Przykład – oddając chmurze 2 TB naszej pamięci masowej, możemy liczyć na 1 TB bezpłatnej chmurowej pamięci.

Jeśli użytkownik chce więcej pamięci, ale nie chce udostępniać chmurze przestrzeni na swoim dysku twardym, może za dodatkową pamięć zapłacić. A oto ceny dodatkowej pamięci: 100 GB – 10 USD miesięcznie; 200 GB – 20 USD miesięcznie; 500 GB – 50 USD miesięcznie; 1 TB – 100 USD miesięcznie

Symform szyfruje pliki przy użyciu 256-bitowego algorytmu AES. Usługa dzieli przesyłane przez użytkownika na 64 bloki, które są rozproszone po całej chmurze i są przechowywane w różnych fizycznych miejscach.


TOP 200