1 TB danych na dysku Hitachi

Firma Hitachi Global Storage Technology przedstawiła nowy dysk twardy - model Deskstar 7K1000. Co istotne, urządzenie, jak zapewnia producent, jako pierwsze na rynku oferuje użytkownikowi możliwość zmagazynowania 1 TB (terabajta) danych.

Nowy 3,5-calowy dysk twardy korzysta z technologii zapisu prostopadłego i oferuje użytkownikowi pojemność sięgającą 1 terabajta. Urządzenie, które będzie dostępne w dwóch wersjach (SATA II i PATA 133) dysponuje talerzami obracającymi się z prędkością 7200 obrotów na minutę oraz 32 megabajtową pamięcią podręczną (wersja SATA). Nowość wyposażona została ponadto w system antywstrząsowy oraz obsługę technologii SMART. Producent obiecuje, że pierwsze dyski SATA trafią do rąk klientów jeszcze w tym kwartale w sugerowanej cenie 399 USD, co po przeliczeniu daje nam 40 centów za gigabajt.

Wraz z modelem Deskstar 7K1000, firma Hitachi przedstawiła dysk CinemaStar 7K1000, który przeznaczony jest na rynek urządzeń typu DVR (Digital Video Recorder) i wyposażony został między innymi w technologię Smooth Stream, mającą za zadanie podniesienie jakości transmisji audio-wideo.

Więcej informacji na temat nowych "twardzieli" można znaleźć na stronie producenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200