1,5 mln sprzedanych smartfonów z Windows Phone 7

Dość długo trzeba było czekać na tę informację, ale nareszcie Microsoft pochwalił się wynikami sprzedaży smartfonów działających pod kontrolą Windows Phone 7. Firma odniosła sukces czy wręcz odwrotnie?

Na pytanie postawione w leadzie tej wiadomości na pewno odpowiedzą eksperci branżowi. Najważniejsze w tej chwili jest natomiast to, że nareszcie dowiedzieliśmy się ile smartfonów działających pod kontrolą Windows Phone 7 trafiło w ręce użytkowników w ciągu sześciu tygodni od ich premiery. Okazuje się, że nie jest tak źle, jak przewidywały niektóre serwisy internetowe.

Wyniki sprzedaży smartfonów z system operacyjnym Microsoftu do publicznej wiadomości podał wiceprezes działu biznesu i marketingu dla telefonów z Windows - Achim Berg. Ujawnił on, że od 21 października do pierwszego tygodnia grudnia tego roku, urządzenia z Windows Phone 7 nabyło ponad półtora miliona osób.

Zobacz również:

  • Edge przetłumaczy nam ścieżkę audio wyświetlanego filmu na inny język

"Wierzymy, że do odniesienia sukcesu w świecie mobilnym przede wszystkim potrzebny jest świetny produkt, a naszym zdaniem mamy go. To, co słyszymy od naszych klientów, mniej więcej pokrywa się z tym zdaniem. Ponadto, wczesne badania konsumentów wskazują, iż ich przeżycia związane z oprogramowaniem są bardzo pozytywne, a chęć polecenia tych urządzeń bardzo duża. To dla nas bardzo dobry znak. (...) Sprzedaż rozwija się tak dobrze jak nasza reputacja, która wiąże się z oferowaniem użytkownikom unikalnego przeżycia. Pokrywa się ona z naszymi przewidywaniami - szczególnie jeśli porówna się nas do innych wchodzących na rynek platform" - mówił Berg w informacji prasowej, która towarzyszyła ogłoszeniu wyników sprzedaży smartfonów działających pod kontrolą Windows Phone 7.

Aktualizacja: 22 grudnia 2010 10:26

Dane dotyczące sprzedaży smartfonów działających pod kontrolą Windows Phone 7 dotyczą liczby urządzeń sprzedanych przez ich producentów. 1,5 mln. telefonów prawdopodobnie nie znalazło się więc jeszcze w rękach użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200