1,4 miliarda graczy

Analitycy z firmy badawczej Jupiter Research wróżą świetlaną przyszłość grom online oraz dostępnym za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez Jupiter Research, liczba osób płacących za gry dostępne poprzez Internet, w skali globu osiągnie w br. ponad 555 mln. Do roku 2006 osób tych ma być około 1,4 mld.

Gry online, zdaniem Jupiter Research, cieszą się rosnącą popularnością wśród wszystkich grup społecznych i wiekowych. Zdaniem firmy badawczej IDC, pojawienie się telefonów mobilnych trzeciej generacji z kolorowymi wyświetlaczami i znacznie lepszym dźwiękiem, spowoduje zwiększenie popularności gier dostępnych za pośrednictwem telefonów. IDC szacuje, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych liczba osób korzystających z gier dostępnych na terminalach 3G osiągnie ponad 72 mln. Dla porównania w roku 2002 było ich około 7 mln.

Największy potencjał tkwi jednak, zdaniem analityków w rynkach azjatyckich, których przychody z tego sektora w br. prognozuje się na poziomie 1,85 mld USD. Ten region świata zamieszkuje zdaniem specjalistów z Datamonitor, około 70 mln potencjalnych amatorów tego typu usług.


TOP 200