Świnie w Koninie

Póty dzban wodę nosi, póki mu się ucho nie urwie.

Póty dzban wodę nosi, póki mu się ucho nie urwie.

Mnie ostatnio urwało się, ale nie ucho, tylko cierpliwość dla spamerów, którzy zrobili mi ordynarne świństwo. Dlatego postanowiłem opisać przypadek cwaniaczków z Konina. Nie żebym wierzył w skuteczność słowa pisanego, ale publiczne piętnowanie jest ostatnią nadzieją. Potem pozostaje już tylko sąd.

Na adres pocztowy, dostępny publicznie w moim blogu, dostałem list o następującym początku:

From: HDT Consulting <[email protected]> Mailed-By: konin.lm.pl

To: [email protected]

Date: Oct 6, 2006 7:53 AM

Subject: Potwierdzenie rejestracji - krok 2/3

Dziękujemy za zarejestrowanie się w naszym serwisie internetowym poruszającym tematy publikacji i szkoleń z zakresu marketingu, sprzedaży, motywacji, zasad odnoszenia sukcesu i rozwoju osobowości.

By aktywować swoje konto, musisz dokończyć proces rejestracji, klikając bądź wklejając w oknie swojej przeglądarki poniższy link: http:/&#0047;www.hdt.com.pl…

Jak łatwo domyśleć się, nigdy nie odwiedzałem strony Akademii Sukcesu HDT Consulting. Ba, w życiu nie byłem w Koninie (może kiedyś przejazdem), ale wobec takiego potraktowania, także przez lokalny portal, zapewniam Państwa, że trzy razy zastanowię się nim moja noga tam postanie, także elektronicznie. Do szewskiej pasji doprowadził mnie już nagłówek: to jest zwyczajne kłamstwo. Czy ktoś zdrowy na umyśle może przypuszczać, że zamierzałem rejestrować się na zajęcia podejrzanej szkółki sprzedawców w Koninie? Dalej w spamie jest jeszcze lepiej:

Jeżeli nie rejestrowałeś się sam w naszym serwisie, mógł Cię dopisać Twój znajomy lub ktoś inny np. w celu sprowokowania nieporozumienia. Jeżeli nie chcesz dostawać naszego newslettera, po prostu usuń ten list lub kliknij na poniższy link: http:/&#0047;www.hdt.com.pl…, a tym samym twój adres e-mail zostanie usunięty z naszej bazy danych.

To znaczy, że owi koninianie mają nie tylko mnie za idiotę (potwierdzę im mój adres pocztowy), ale także moich znajomych oraz wszystkich innych ludzi, którzy nic tylko czekają na okazję do prowokowania. Dziękujemy za szczerość!

Na koniec, po typowych zastrzeżeniach o tym, że nic o mnie nie wiedzą, moich danych nie przetwarzają i podobnym bla, bla, bla, koninianie piszą:

Uwaga: Treść niniejszej wiadomości może być poufna i objęta zakazem jej ujawniania. Jeśli czytelnik tej wiadomości nie jest jej zamierzonym adresatem, pracownikiem lub pośrednikiem upoważnionym do jej przekazania adresatowi, informujemy, że wszelkie rozprowadzanie, rozpowszechnianie lub powielanie niniejszej wiadomości jest zabronione. Jeśli otrzymałeś tę wiadomość omyłkowo, proszę bezzwłocznie odesłać ją nadawcy, a samą wiadomość usunąć z komputera. Dziękujemy. HDT Consulting.

Poczym dodają to samo po angielsku, po raz kolejny chcąc uzyskać potwierdzenie mego adresu. Figę dostaniecie, wstawię was za to na listę spamerów Gmail! Tyle mogę zrobić. Zresztą cała sprawa śmierdzi mi na milę ordynarną kalką podobnych zagranicznych akcji reklamowych. Jakoś mało twórczy są pracownicy Akademii Sukcesu. Konińskie świnie przepraszam za tytuł, ale w porównaniu z ludźmi są to bardzo przyzwoite zwierzęta.


TOP 200