Światowy Dzień Bez telefonu Komórkowego

Telefon komórkowy dawno już przestał być urządzeniem służącym tylko do prowadzenia rozmów. Czy potrafimy się bez niego obejść?

Coraz częściej miejsce tradycyjnych telefonów komórkowych zajmują smartfony. Urządzenia te pozwalają nam na wymianę poczty elektronicznej, korzystanie z firmowych kontaktów czy kalendarza. Z ich pomocą pracownicy mają dostęp do firmowych aplikacji, a my administratorzy, możemy dzięki smartfonom zarządzać naszymi sieciami. Oczywiście, chociażby ze względu na rozmiar wyświetlacza nie będzie to tak wygodne jak na komputerze, ale miło jest jednak mieć taką możliwość "w kieszeni". Czy z powodu dnia bez komórki powinniśmy się od niej powstrzymać, nawet jeśli okaże się, że to jest jedyna metoda na rozwiązanie problemów z siecią czy serwerami?

Niedawno WHO stwierdziło, że urządzenia te są przyczyną nowotworów. Czy są rzeczywiście? Jakiś czas temu organizacja ta straszyła rządy wirusem AH1N1 (świńska grypa), która nie okazała się być aż tak groźna. Jak widać ciało to nie jest nieomylne.

Czy należy się bać telefonów komórkowych?

Wydaje się, że wszędzie warto zachować jest umiar. Podobnie jak dawanie kwiatka na Dzień Kobiet, któremu nie towarzyszy szacunek dla obdarowanych tym kwiatkiem osób poza tą datą jest pomyłką. Wyłączenie telefonu tylko dlatego, że dziś jest dzień bez tego urządzenia też nie wydaje się dobrym pomysłem.

Dla zdrowia (psychicznego i fizycznego) warto z tego urządzenia korzystać z umiarem (szczególnie przy uchu) ale nie tylko dzisiaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200