Nasz nowy dział

Internet. Na słowo to, wyczulone są dziś uszy wielu ludzi. Budziono emocje i wielką ciekawość. Internet to trochę osobny świat i zupełnie odrębna kultura. Bez wątpienia fenomen naszych czasów.

Internet. Na słowo to, wyczulone są dziś uszy wielu ludzi. Budziono emocje i wielką ciekawość. Internet to trochę osobny świat i zupełnie odrębna kultura. Bez wątpienia fenomen naszych czasów.

Niektórzy zdają się dzielić ludzi na tych, którzy Internet czują i pozostałych, co tego nie potrafią. W gruncie rzeczy różnica polega na zrozumieniu, że jest to wynalazek równie rewolucyjny jak telewizor czy samochód. Nikt do końca nie wie jak naprawdę odmieni on naszą cywilizację. Dzisiaj ciągle bliżej jest bycia ciekawostką niźli elementem codziennego życia. Fakt "posiadana dostępu" wciąż predestynuje do poczucia przynależności do elity.

Internet nieustannie zadziwia. Jego twórcom, którzy budowali jego fundamenty w latach sześćdziesiątych, do głowy by nie przyszło, że rozrośnie się on tak bardzo. Projektanci Mozaiki też nie zdawali sobie sprawy jak ogromnego znaczenia nabierze dzisiaj World Wide Web.

Internet zmienia się i rozwija w zdumiewającym tempie. Liczba Internautów wzrasta o jedną dziesiątą każdego miesiąca. Pajęczyna WWW powiększyła się ponad 16 razy w zeszłym roku. Wciąż jednak stoimy dopiero na progu. Wokół globalnej sieci narosło wiele mitów i nadmiernie rozbudzonych oczekiwań. Internet ma także wiele wad i wymaga jeszcze dużo pracy.

Moim zdaniem nadszedł już czas by o Internecie zacząć pisać na poważnie, pamiętając o ogromnym potencjale rynkowym tego zjawiska. Pragniemy przekazywać idee Internetu, jego esencję i smak. Chcemy opowiedzieć o cyberpieniądzach i przedstawiać zastosowania Internetu w biznesie. Zamierzamy pokazywać jak dostęp do światowej sieci zmiania pracę przedsiębiorstw i próbować wyjaśniać dlaczego jest tak atrakcyjnym medium komunikacji międzyludzkiej. Jak można go wykorzystać jako narzędzie nauki, pracy i rozrywki.

Być może nieraz staniemy się przewodnikiem po przepastnym morzu informacji zgromadzonej w sieci. Pomimo, iż Internet jest zjawiskiem globalnym, szczególną uwagę zamierzamy poświęcić jego rozwojowi w Polsce. Wspierać będziemy także wszelakie inicjatywy lokalne.

Będziemy śledzić rozwój oprogramowania służącego do szeroko rozumianej obsługi Internetu. Opiszemy wszystkie godne uwagi nowości i ciekawe rozwiązania sprzętowe. Przybliżać będziemy różnorodne problemy techniczne i wiedzę konieczną do zrozumienia tego, co dzieje się w sieci. Nie chcemy jednak tego robić sami. Jedną z najważniejszych cech Internetu, jest możność dołożenia do niego przez każdego cząstki swojej pracy. Mam więc nadzieję, że nasz nowy dział będą współtworzyć wszyscy polscy - i nie tylko - Internauci.

Czas kończyć. Trzeba się znowu zalogować.


TOP 200