Poznaj 3 powody, które decydują o tym, że systemy hiperkonwergentne to ekonomiczna i łatwa w obsłudze infrastruktura dla nowoczesnego centrum danych

Infrastruktura hiperkonwergentna (HCI – Hyper-Converged Infrastructure) integruje technologie, łącząc funkcjonalne obszary centrum danych takie jak: pamięć masowa, przetwarzanie danych i wirtualizację. Taka integracja znacząco upraszcza dotychczasową infrastrukturę.

Złożoność środowiska składającego się z wielu generacji serwerów, systemów operacyjnych, wirtualizatorów i urządzeń pamięci nie tylko zwiększa koszty i komplikuje zarządzanie systemem, ale również nie pozwala działom IT skupić się na strategicznych projektach biznesowych.

Czym są systemy hiperkonwergentne?

Systemy hiperkonwergentne to rosnąca grupa rozwiązań, które integrują funkcje pamięci masowej, obliczeniowe i sieciowe w jedno rozwiązanie bądź platformę.

Oprócz takich właściwości jak integracja: wirtualizacji, przestrzeni pamięci masowej i mocy obliczeniowej w ramach jednego modułu, elementami wszystkich systemów hiperkonwergentnych są:

Rozproszony system plików

 • Odpowiada za organizację danych, zarządzanie i dostęp do platformy.

ZRÓB WIĘCEJ ZA MNIEJ:
Urządzenia z serii Lenovo ConvergedHX z oprogramowaniem Nutanix oferują elastyczność i skalowalność w centrum danych.
Są zaprojektowane pod kątem upraszczania każdego aspektu cyklu życia infrastruktury – od dostarczenia i wdrożenia po zarządzanie i wsparcie.

Zalety infrastruktury hiperkonwergentnej:

"Systemy hiperkonwergentne są modularne i zbudowane z myślą o skalowaniu aplikacji"

Uproszczenie infrastruktury IT poprzez integrację serwerów, pamięci masowej i wirtualizacji w centralnie zarządzanym urządzeniu z wbudowaną analityką predykcyjną.

Łatwe wdrożenie i szybkie skalowanie
 • Umożliwia szybkie skalowanie zasobów IT, w miarę przybywania użytkowników biznesowych.
 • Eliminuje potrzebę wstępnych działań projektowych i integracyjnych, koniecznych przy dużych wdrożeniach VDI.
Zmniejsza ryzyko w IT dzięki wysoko dostępnym i redundantnym klastrom
 • Możliwość wdrożeń o wielu węzłach pomaga w zarządzaniu ryzykiem związanym z utratą danych i/lub awarią.
"Systemy hiperkonwergentne mogą być wdrożone w czasie krótszym niż dwie godziny, podczas gdy w przypadku tradycyjnego sprzętu IT potrzeba na to tygodni"

Ograniczenie kosztów, umożliwiające wdrażanie tylko tylu zasobów, ile aktualnie potrzeba, a następnie łatwe ich skalowanie, w miarę rosnących wymagań/potrzeb.

Niższe wydatki inwestycyjne (capex)
 • Ograniczają liczbę fizycznych systemów (zarówno serwerowych, jak i pamięciowych), jakie muszą być kupione w związku z pierwszym wdrożeniem.
 • Obniżają koszty zakupu dzięki zastosowaniu standardowych modułów sprzętowych.
 • Znacząco zmniejszają koszty i złożoność wdrożeń i integrowania systemów.
Długoterminowe wydatki operacyjne (opex)
 • Minimalizują codzienne czynności, umożliwiając zarządzanie z poziomu wirtualizatora. Dzięki temu administratorzy IT mogą uruchamiać większą liczbę maszyn wirtualnych niż w przypadku rozwiązań o współdzielonej pamięci masowej.
 • Ograniczają potrzebę zatrudniania pracowników wyspecjalizowanych w pamięciach masowych.
 • W przypadku niektórych rozwiązań hiperkonwergentnych czas potrzebny do zarządzania pamięcią masową może się zmniejszyć z 1-2 godzin dziennie do 1-2 godzin miesięcznie.
"Nowa maszyna wirtualna (VM) może być udostępniona w czasie liczonym w minutach, a nie w godzinach, jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań sprzętowo-programowych"

Zwiększenie niezawodności i wydajności dzięki połączeniu sprawdzonego oprogramowania firmy Nutanix z wiodącymi na rynku serwerami Lenovo.

Niezawodność
 • Urządzenia z serii LenovoTM Converged HX z oprogramowaniem NutanixTM – zaprojektowane na bazie serwerów Lenovo x86, znanych ze swej jakości, niezawodności i bezpieczeństwa – zapewniają maksymalną ciągłość pracy.
Wydajność IT
 • Uwalniają personel IT od uciążliwych codziennych zadań związanych z zarządzaniem aplikacjami.
 • Działy IT mogą więcej czasu poświęcać sposobom wspierania biznesu i wprowadzaniu innowacji.

Urządzenia z serii Lenovo Converged HX - dlaczego warto postawić na hiperkonwergentne systemy Lenovo?

Pobierz raport

Systemy Hiperkonwergentne – ekonomiczna i uproszczona infrastruktura dla nowoczesnego Data Center

Obejrzyj e-seminarium

Aktualności

Artykuły i raporty

Referencje

Wideo

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.