Współpraca Lenovo z SAP i Nutanix: szybszy dostęp do infrastruktury hiperkonwergentnej dla inteligentnego przedsiębiorstwa


Lenovo ThinkAgile HX7820 uzyskało certyfikat SAP dla SAP HANA®

W związku z tym, że infrastruktura centrów danych staje się coraz bardziej złożona - obejmuje technologie lokalne, chmurowe i hybrydowe - w ostatnich latach pojawiły się na rynku rozwiązania HCI (Hyperconverged Infrastructure). Infrastruktura hiperkonwergentna upraszcza zasoby centrów danych do jednego pakietu zarządzania. Wspólnie z wieloletnimi partnerami, SAP i Nutanix, Lenovo postanowiło działać na rzecz przyspieszenia dostępu do rozwiązań HCI. Firma stała się dzięki temu jednym z pierwszych dostawców serwerów oferujących hiperkonwergentny system certyfikowany przez SAP dla SAP HANA HCI. Certyfikacja bazuje na Nutanix AHV, pierwszym hiperwizorze certyfikowanym dla środowisk produkcyjnych SAP HANA działających na infrastrukturze hiperkonwergentnej.

Dzięki nowemu rozwiązaniu Lenovo ThinkAgile HX certyfikowanemu dla SAP HANA, przedsiębiorstwa mogą uruchamiać obciążenia SAP HANA na infrastrukturze hiperkonwergentnej, która zmienia się w zgodzie z dynamiką i skalą biznesu. W efekcie firmy mogą czerpać korzyści związane z zastosowaniem baz danych in-memory, zyskując szybszy dostęp do zintegrowanej analizy danych i uczenia maszynowego, a także skalowania przepustowości zgodnie z wymaganiami w zakresie pamięci masowej, mocy obliczeniowej i sieci. Zoptymalizowane pod kątem SAP HANA rozwiązania Lenovo ThinkAgile HX zostały zaprojektowane we współpracy z Nutanix. Mają wspierać klientów w realizacji wizji inteligentnego przedsiębiorstwa.

Rozwiązanie zalicza się do kategorii rozwiązań krytycznych najlepszego na rynku portfolio produktów hiperkonwergentnych: Lenovo ThinkAgile HX. Zostało zbudowane w oparciu o niedawno zaprezentowany 4-procesorowy system Lenovo ThinkAgile HX7820. Natomiast dzięki wykorzystaniu systemu operacyjnego Nutanix Enterprise Cloud OS do kontrolowania niezawodnych i wydajnych platform Lenovo, umożliwia klientom wdrażanie rozwiązań HCI:

  • przy prawie trzykrotnie niższym całkowitym koszcie posiadania (TCO)
  • 57% niższym koszcie infrastruktury centrum danych
  • oraz zwrocie z inwestycji na poziomie przekraczającym 300%

Takie dane znalazły się w raporcie przygotowanym przez analityków ESG ze stycznia 2018 r.

Klienci, którzy wybiorą certyfikowany przez SAP ThinkAgile HX7820 skorzystają z głębokiej wiedzy eksperckiej Lenovo potrzebnej do efektywnego wdrażania obciążeń SAP HANA. Bliska współpraca Lenovo z SAP przekłada się dla klientów na bezproblemową obsługę klienta z kompleksowym zarządzaniem całym cyklem użytkowania produktu. Z punktu widzenia klientów oznacza to nieocenione wsparcie w realizacji wizji inteligentnego przedsiębiorstwa.

Rozwiązanie ThinkAgile HX dla SAP HANA obejmuje wdrożenie SAP HANA w siedzibie klienta realizowanej przez zespół Lenovo Professional Services, a także pełne wsparcie rozwiązań SAP przez ekspertów Lenovo. Centrum Kompetencyjne SAP firmy Lenovo oraz architekci SAP mogą pomóc klientom w kompleksowym planowaniu wdrożeń SAP HANA.

Klienci mogą mieć pewność, że systemy, które otrzymują, są certyfikowane i gotowe do natychmiastowego wdrożenia. Rozwiązanie można konfigurować wyłącznie w oparciu o opcje kompatybilne z SAP HANA. Jest ono dostarczane z zainstalowanym w fabryce Lenovo oprogramowaniem Nutanix - na etapie produkcji odbywa się integracja i walidacja oprogramowania układowego. Ostatecznie, polegając na Lenovo i Nutanix przy wdrożeniu SAP HANA, klienci mogą cieszyć się ogromną wydajnością, niezawodnością gwarantowana przez Lenovo i prostotą – zapewnianą przez Nutanix.

Więcej informacji o rozwiązaniu ThinkAgile HX dla SAP HANA można znaleźć tutaj.

Źródło: https://www.lenovoxperience.com/#!/newsDetail/283yi044hzgcdv7snkrmmx9o0ph6rusy9ss2kbos9uhszzut

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.