Analityka biznesowa/SAP HANA

Weź udział w Technologicznej Rewolucji IT
Lenovo Data Center Group

In-memory computing with SAP HANA

Dlaczego Lenovo?

#1

Lenovo jest najbardziej zaufanym partnerem SAP na świecie, czego dowodem jest fakt, że centrala SAP funkcjonuje w oparciu o platformę Lenovo1.

#2

Lenovo dysponuje najbardziej wydajną platformą sprzętową dla SAP HANA, czego dowodzą światowe benchmarki2.

#3

Lenovo w Polsce dysponuje profesjonalnym zapleczem technicznym, laboratorium, zespołem wdrożeniowym oraz serwerami DEMO.

Jesteśmy numerem jeden w rankingu sympatyczności wśród producentów serwerów w Polsce, a co najważniejsze, najbardziej lojalnym i godnym zaufania Partnerem.

Cyfrowa transformacja przedsiębiorstw,
dzięki współpracy firm Lenovo, Intel i SAP

Aby na dzisiejszym wymagającym rynku móc rozwijać skuteczne i wydajne przedsiębiorstwo, potrzeba lepszego dostępu do najważniejszych danych i informacji. Przełomowe technologie jutra mogą już dziś pomóc firmom w spełnianiu tych trudnych wymagań, jednocześnie umożliwiając dalszy rozwój w przyszłości.

Większość nowoczesnych przedsiębiorstw rozpoczęła wdrażanie nowych inicjatyw, które nie tylko umożliwią im zachowanie konkurencyjności na nasyconym i stale ewoluującym rynku, lecz także pozwolą na strategiczne ukierunkowanie działań i zapewnianie jeszcze lepszej jakości obsługi klienta. Przeprowadzona w 2017 roku przez ośrodek badań Gartner ankieta dotycząca planów CIO (dyrektorów zarządzających kwestiami informatycznymi) w przedsiębiorstwach pokazała, że analiza danych i systemy ERP należą do najważniejszych priorytetów CIO1. Wszystkie te wysiłki na rzecz transformacji cyfrowej sprawiają, że firmy muszą przetwarzać coraz większe ilości danych, aby wprowadzać nowe rozwiązania oraz podejmować skuteczne decyzje.

Jednocześnie biorąc pod uwagę fakt, że zbiory danych rosną dziś w postępie wykładniczym, rozwiązania technologiczne muszą charakteryzować się doskonałą skalowalnością, jednocześnie oferując niezawodność i możliwość wydajnego przetwarzania dużych zbiorów danych. To dosyć złożone wymagania, jednak pomimo to instytut badań rynkowych Forrester ocenia, że przedsiębiorstwa nie wykorzystują nawet 70% zgromadzonych danych2. Aby na dzisiejszym wymagającym rynku móc rozwijać skuteczne i wydajne przedsiębiorstwo, potrzeba lepszego dostępu do najważniejszych danych i informacji. Przełomowe technologie jutra mogą już dziś pomóc firmom w spełnianiu tych trudnych wymagań, jednocześnie umożliwiając dalszy rozwój w przyszłości.

Rys. 1 – Technologie sprzętu i oprogramowania umożliwiające obsługę technologii przetwarzania danych w pamięci rozwiązania SAP HANA
Rozwiązania SAP pozwalają na osiąganie wyjątkowej wydajności, przyspieszenie procesów analizy i raportowania, a także obniżenie całkowitego kosztu utrzymania nawet o 31% dzięki rozwiązaniom Lenovo.3

Od wielu lat firmy Lenovo i SAP pracują wspólnie nad tym, aby pokonywać wyzwania stające przed ich klientami. Na przykład w 2011 roku firma SAP skutecznie wykorzystała nowe możliwości przetwarzania danych w pamięci i nawiązała z firmami Lenovo i Intel współpracę, która doprowadziła do powstania rozwiązania SAP HANA®. Dzięki temu rozwiązaniu firmy mogą wykorzystywać analizę danych w czasie rzeczywistym w swojej codziennej działalności i przekształcać na ich podstawie procesy operacyjne i decyzyjne, stając się tym samym stuprocentowo cyfrowymi przedsiębiorstwami. Dalsze postępy w zakresie kolumnowych systemów zarządzania bazami danych, kompresji danych oraz partycjonowania pozwoliły rozwiązaniu SAP HANA na wykorzystanie wszystkich zalet płynących z nowych technologii sprzętowych. Najnowsze zdobycze techniki, takie jak 28-rdzeniowe procesory, dyski SSD PCIe NVMe oraz wyjątkowa skalowalność pamięci pozwalają rozwiązaniom SAP na osiąganie wyjątkowej wydajności, przyspieszenie procesów analizy i raportowania, a także obniżenie całkowitego kosztu utrzymania (TCO) nawet o 31% dzięki rozwiązaniom Lenovo3.

Platforma SAP HANA działa na serwerach Lenovo. SAP wykorzystuje także systemy Lenovo do opracowywania i testowania kolejnej generacji oprogramowania SAP.

Jeśli chodzi o TCO, Lenovo wiedzie prym w kategoriach stosunku ceny do wydajności oraz zmniejszania kosztów operacyjnych — mówi Martin Heisig, wiceprezes SAP Cloud Infrastructure Services, SAP SE.

Obecnie wykorzystujemy tę długoletnią współpracę, rozpoczynając nową transformację systemów, które charakteryzują się doskonałą skalowalnością rdzeni procesorów, pamięci operacyjnej oraz technologii dysków SSD, aby wspierać nawet najbardziej rozbudowane wdrożenia rozwiązania SAP HANA.

Intel, SAP, i Lenovo stale dostarczają opracowane wspólnie innowacyjne rozwiązania. Testy prototypowego rozwiązania SAP HANA rozpoczęły się ponad rok temu. Obecnie system SAP HANA jest obsługiwany przez najnowszy serwer Lenovo ThinkSystem® SR950 do zastosowań o krytycznym znaczeniu, obsługujący od dwóch do ośmiu fizycznych procesorów. Wyposażony w wydajne procesory z rodziny Intel® Xeon®, serwer SR950 zajmujący 4U przestrzeni zapewnia olbrzymi wzrost wydajności, skalowalności i elastyczności, jednocześnie pozwalając na zwiększenie zagęszczenia, a wszystko to przy zapewnieniu najwyższej stabilności i niezawodności. Połączenie tych dwóch rozwiązań daje przedsiębiorstwom możliwość analizy danych w czasie rzeczywistym i działania na ich podstawie.

Na przykład SAP korzysta z platformy SAP HANA zainstalowanej na systemach Lenovo. Dokładniej rzecz biorąc, SAP wykorzystuje systemy Lenovo do opracowywania i testowania kolejnej generacji oprogramowania SAP. — Jeśli chodzi o TCO, Lenovo wiedzie prym w kategoriach stosunku ceny do wydajności oraz zmniejszania kosztów operacyjnych — mówi Martin Heisig, wiceprezes SAP Cloud Infrastructure Services, SAP SE.

— Serwery Lenovo zapewniają nam zaawansowane narzędzia zarządzające, pomagające nam w kierowaniu, optymalizacji i zarządzaniu serwerami, ułatwiając administrację i obniżając jej koszty.

Firma Lenovo z kolei, dzięki wdrożeniu SAP HANA, odnotowała 45-krotną poprawę wydajności raportowania, 50-krotne przyspieszenie czasu wczytywania danych i zmniejszenie rozmiaru baz danych o 86%. Uzyskane wyniki były tak imponujące, że firma Lenovo zdobyła dzięki temu projektowi nagrodę SAP HANA Innovation Award.
Po wdrożeniu SAP HANA firma Lenovo odnotowała 45-krotną poprawę wydajności raportowania, 50-krotne przyspieszenie czasu wczytywania danych i zmniejszenie rozmiaru baz danych o 86%.

Uzyskane wyniki były tak imponujące, że firma Lenovo zdobyła dzięki temu projektowi nagrodę SAP HANA Innovation Award.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Lenovo w budowaniu innowacyjnych i zaawansowanych systemów, ThinkSystem SR950 jest ponad pięciokrotnie wydajniejszy od systemów sprzedawanych zaledwie w 2011 roku. Serwer SR950 charakteryzuje się także innowacyjnymi rozwiązaniami, pozwalającymi na maksymalizację dostępności, ochrony inwestycji oraz obniżenie TCO. Dzięki dwukrotnie większej gęstości w porównaniu z serwerami poprzedniej generacji, SR950 jest pierwszym serwerem 4U na rynku obsługującym do ośmiu procesorów i 12 TB pamięci operacyjnej, co pozwala na optymalizację skalowalności i przestrzeni w szafach serwerowych przy zachowaniu bezkompromisowej wydajności. Serwer charakteryzuje się też wyjątkowymi możliwościami przechowywania danych dzięki maksymalnie 24 zatokom na dyski 2,5 cala dostępnym w przedniej części serwera, a także do 12 dysków NVMe, co pozwoliło na zmaksymalizowanie możliwości przechowywania danych i rezygnację z zewnętrznych magazynów danych na potrzeby większości konfiguracji rozwiązania SAP HANA.

Rys. 2 – Panel przedni serwera SR950 z rozwiązaniem Compute Tray (pozwalającym na zwiększenie możliwości serwera o obsługę czterech dodatkowych procesorów i 96 modułów DIMM ze standardowych czterech i 48), częściowo zainstalowanym w obudowie.

Wraz z rozwojem infrastruktury naszych klientów oraz potrzeb w zakresie analizy danych związanej ze stale zmieniającym się rynkiem rozwija się także nasza współpraca z firmami Intel oraz SAP, dzięki czemu możemy zaoferować rozwiązania dla przedsiębiorstw, które chcą cały czas pozostawać o krok przed swoją konkurencją. Oczekujemy dalszej współpracy z Intel i SAP przy wdrażaniu innowacji związanych z wprowadzaniem nowych funkcji, takich jak nieulotne pamięci Intel. Wspólnie oferujemy klientom bardziej wydajną, uproszczoną i strategiczną infrastrukturę informatyczną i rozwiązania analityczne, które przyspieszają procesy cyfrowej transformacji przedsiębiorstw i odpowiadają na zmieniające się potrzeby nowoczesnego centrum przetwarzania danych.

1 Gartner. Gartner Survey of More Than 2,500 CIOs Charts the Rise of the Digital Ecosystem (Badanie Gartner w grupie ponad 2500 CIO nakreśla rosnące powodzenie cyfrowych ekosystemów). 17 października 2016 r. www.gartner.com/newsroom/id/3481117

2 Forrester Consulting, Ultra-Fast Data Access Is The Key To Unleashing Full Big Data Potential (Ultraszybki dostęp do danych to podstawa pełnego wykorzystania możliwości Big Data), styczeń 2016 r. a248.g.akamai.net/n/248/420835/2bbc8f05759a4596bfa5e05402901629c5ee0569e34c6715058800decbe84d61/sapasset.download.akamai.com/420835/sapcom/docs/2016/03/9ea84ab0-647c-0010-82c7-eda71af511fa.pdf

3 Quark and Lepton Comparing Costs and Effectiveness of Lenovo System x for SAP HANA Deployment (Porównanie kosztów i efektywności Systemu x Lenovo dla wdrożenia SAP HANA), 16 GRUDNIA 2016

SAP HANA innovation award 2016
SAP HANA innovation award 2016

Po wdrożeniu SAP HANA firma Lenovo odnotowała 45-krotną poprawę wydajności raportowania, 50-krotne przyspieszenie czasu wczytywania danych i zmniejszenie rozmiaru baz danych o 86%. Uzyskane wyniki były tak imponujące, że firma Lenovo zdobyła dzięki temu projektowi nagrodę SAP HANA Innovation Award.

Zobacz więcej
SAP HANA i Lenovo
SAP HANA i Lenovo

SAP korzysta z platformy SAP HANA zainstalowanej na systemach Lenovo

Zobacz więcej
Rekord świata
Rekord świata

Rekord świata w teście SAP BW Edition for SAP HANA dla Lenovo x3850 X6

Zobacz więcej
Rekord świata
Rekord świata

Rekord świata w teście SAP SD Benchmark dla Lenovo x3950 X6

Zobacz więcej

Dowiedz się więcej

Aktualności

Artykuły i raporty

Referencje

Kontakt

Jakub Roguski

Senior Sales Engineer, BI & Infrastructure
Lenovo Data Center Group
[email protected]
tel. 723 703 444

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.