Lenovo zapowiada odświeżenie oferty dla centrów danych - nowe procesory Intel®, pamięć trwała i wzmocnienie zabezpieczenia


RESEARCH TRIANGLE PARK, Karolina Północna — 2 kwietnia 2019 r.: Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY), firma z listy Fortune Global 500 i lider branży technologicznej w dziedzinie inteligentnej transformacji zapowiedziała dziś szeroko zakrojoną modernizację oferty infrastruktury centrów danych ThinkSystem i ThinkAgile. Zbiega się ona z premierą procesorów Intel® Xeon® Scalable 2. generacji oraz modułów pamięci trwałej Intel® Optane™ DC. W odświeżonej ofercie znalazł się między innymi Lenovo ThinkSystem SR950 — pierwszy w branży ośmiogniazdowy serwer z nową technologią pamięci trwałej Optane DC firmy Intel.

  • 15 serwerów ThinkSystem i pięć urządzeń ThinkAgile działa z procesorami Intel® Xeon® Scalable 2. generacji.
  • Rozwiązania Lenovo mają też innowacyjną pamięć trwałą Intel® Optane™ DC, a w ofercie znajduje się pierwszy w branży serwer ośmiogniazdowy z technologią Optane.
  • Zabezpieczenia Lenovo ThinkShield dodane w rozwiązaniach do centrów danych zwiększają bezpieczeństwo produktów do centrów danych w całym cyklu życia.
Lenovo zapowiada odświeżenie oferty dla centrów danych - nowe procesory Intel®, pamięć trwała i wzmocnienie zabezpieczenia

RESEARCH TRIANGLE PARK, Karolina Północna — 2 kwietnia 2019 r.: Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY), firma z listy Fortune Global 500 i lider branży technologicznej w dziedzinie inteligentnej transformacji zapowiedziała dziś szeroko zakrojoną modernizację oferty infrastruktury centrów danych ThinkSystem i ThinkAgile. Zbiega się ona z premierą procesorów Intel® Xeon® Scalable 2. generacji oraz modułów pamięci trwałej Intel® Optane™ DC. W odświeżonej ofercie znalazł się między innymi Lenovo ThinkSystem SR950 — pierwszy w branży ośmiogniazdowy serwer z nową technologią pamięci trwałej Optane DC firmy Intel.

Współcześni dyrektorzy ds. informatyki napotykają na wiele wyzwań. Wydatki na IT rosną, podczas gdy zasoby kadrowe się kurczą. Firmy muszą pozostawać na czasie, a jednocześnie opracowywać innowacje z myślą o przyszłości. Bezpieczeństwo jest jeszcze ważniejsze teraz niż kiedykolwiek przedtem. Aby pomóc CIO w podejmowaniu trafnych decyzji i radzeniu sobie z wciąż rosnącą ilością danych, firma Lenovo zmodernizowała 15 serwerów ThinkSystem i pięć urządzeń ThinkAgile — działają one z najnowszymi procesami Intel, co oznacza dwucyfrowy wzrost wydajności. Dzięki pamięci trwałej Intel Optane DC klienci mogą też oczekiwać 12,5 razy szybszego przywracania działania po planowanych i nieplanowanych przestojach (z 50 minut do zaledwie 4) , a także przetwarzać znacznie więcej danych w bazach danych w pamięci, dlatego rozwiązania te nadają się idealnie do środowisk SAP HANA.

„Współcześni klienci potrzebują rozwiązań IT, które obsłużą zróżnicowane zestawy aplikacji i mogą przyspieszyć ich działanie z myślą o lepszych wynikach biznesowych. Nowe serwery Lenovo ThinkSystem z pamięcią trwałą Intel Optane DC powodują przełom w myśleniu o zastosowaniach aplikacji, a szczególnie o wyzwaniach związanych z pojemnością pamięci i większą dostępnością aplikacji” — powiedział Kamran Amini, Vice President i General Manager, Data Center Infrastructure and Software-Defined Solutions w Lenovo Data Center Group. „Nowe rozwiązania Lenovo z pamięcią trwałą umożliwiają przechowywanie na jednej platformie większej ilości danych i maszyn wirtualnych, a w przypadku aplikacji o znaczeniu krytycznym, takich jak SAP HANA, zapewniają dużo szybsze odzyskiwanie danych po planowanych i nieplanowanych przestojach. Sprzyja to zmniejszeniu łącznych kosztów operacyjnych klientów i zwiększeniu odporności środowiska IT”.

„Ilość dostępnych danych i ich znaczenie biznesowe rosną w astronomicznym tempie” — mówi Lisa Spelman, Vice President i General Manager of Intel Xeon Processors and Data Center Marketing w firmie Intel. „Aby odnosić sukcesy w epoce danych, klienci potrzebują platform zoptymalizowanych pod kątem określonych obciążeń, wyposażonych w procesory Intel Xeon Scalable 2. generacji oraz pamięć trwałą Intel Optane DC. Firmy Intel i Lenovo ściśle współpracowały nad budową platform mających do ośmiu gniazd procesorowych i ponad 30 TB pamięci, aby pomóc klientom w sprostaniu największym wyzwaniom związanym z danymi”.

Klienci i partnerzy z wielu branż, stosujący różne obciążenia wyczekiwali nowych rozwiązań Lenovo i chętnie wdrożą te systemy.

„Dzięki nowym serwerom ThinkSystem nasze zespoły badawcze będą mogły szybciej generować wyniki, co będzie sprzyjać nowym odkryciom i przełomowym osiągnięciom” — powiedział dr Ian Fisk, Scientific Computing Core Co-Director w Simons Foundation, organizacji non profit, która zapewnia fundusze na badania w dziedzinie matematyki i podstawowych nauk ścisłych. „Nowe systemy przetwarzają dane jeszcze szybciej niż poprzednie generacje. Reputacja lidera w dziedzinie wysokowydajnych systemów obliczeniowych oraz zdolność do dostarczenia serwerów błyskawicznie po udostępnieniu w sprzedaży nowych procesorów Intel zadecydowały o wyborze oferty Lenovo”.

Przykładem branży, w której szybsze przetwarzanie danych to konieczność, są usługi finansowe. Na rynkach finansowych, na których strumienie danych mogą być aktualizowane miliony razy na sekundę, zdolność do odpowiednio szybkiej analizy dużych ilości danych w reakcji na rynkowe zmiany jest niezbędna. STAC-M3™ to branżowy standard do porównywania technologii odpowiednich do zarządzania finansowymi danymi szeregów czasowych. Wraz z odświeżoną ofertą sprzętu Lenovo wspólnie z Kx ujawnia nowe, rekordowe wyniki testu porównawczego STAC-M3 flagowych serwerów ThinkSystem SR950 i SR650 z pamięcią trwałą Intel Optane™ DC 2.

„W ciągu ostatnich kilku miesięcy Lenovo, Intel i Kx wykorzystały technologię Intel Optane do ustanowienia kilku nowych rekordów STAC-M3 dla systemów z bazą danych kdb+ działającą na pojedynczym serwerze” — powiedział Peter Lankford, założyciel i dyrektor STAC®. „Serwery Lenovo z pamięcią trwałą Intel Optane CD ustanowiły nowe rekordy w 11 z 17 testów porównawczych STAC-M3 systemów z kdb+ na serwerze 2 gniazdowym oraz w 9 z 17 testów na serwerze 4 gniazdowym. Na przykład obliczenie statystyk rynkowych, które zajmowało ponad pół sekundy na 2-gniazdowym systemie z kdb+, trwa teraz mniej niż 75 milisekund na nowym rozwiązaniu — to ponad siedmiokrotne przyspieszenie” 3.

„Nowe wyniki STAC-M3 oznaczają znaczące udoskonalenie dla klientów wymagających wyższej wydajności do analiz rynkowych w pamięci przy użyciu produktów Kx. Naszych klientów szczególnie zainteresuje to, że udoskonalenia te uzyskaliśmy bez żadnych zmian w strukturze kodu. Wykorzystaliśmy po prostu pamięć trwałą Intel Optane DC do przechowywania historycznych danych” — powiedział Glenn Wright, Senior Systems Architect w Kx. „Baza danych kdb+ w połączeniu z pamięcią trwałą Intel Optane DC oraz serwerami Lenovo ThinkSystem dała raz jeszcze rekordowe wyniki w teście porównawczym STAC-M3 pod względem liczby operacji wejścia/wyjścia i mocy obliczeniowej, dlatego klienci mogą się spodziewać znacznego wzrostu wydajności”.

Oprócz nowości z oferty ThinkSystem i ThinkAgile Lenovo opracowuje także serię rozwiązań przeznaczonych specjalnie do obsługi kluczowych obciążeń. Trzy z nich (do SAP HANA, Microsoft SQL Server i Red Hat OpenShift Containers) zostaną zweryfikowane przez Intel jako Intel® Select Solutions z wykorzystaniem procesorów Intel Xeon Scalable 2. generacji, co zapowiada doskonałą wydajność, łatwość wdrażania i uproszczoną ocenę. Lenovo nieustannie zajmuje pozycję lidera w tym programie i oferuje więcej rozwiązań Intel Select Solutions niż jakikolwiek inny producent. W ciągu najbliższych miesięcy Lenovo przedstawi też dodatkowe rozwiązania Intel Select Solutions z procesorami Intel Xeon Scalable 2. generacji, w tym do VMware vSAN, Network Function Virtualization Infrastructure (NFVI), Blockchain Hyperledger Fabric i Microsoft Azure Stack HCI.

Wszystkie te zmodernizowane i nowe rozwiązania są dostępne za pośrednictwem przedstawicieli handlowych Lenovo i partnerów na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać pod adresem https://www.lenovo.com/us/en/data-center/built-for-speed.

____________________________

SAP HANA® symulowane obciążenie SAP® BW w teście SAP HANA Standard Application Benchmark Version 2 z 30 maja 2018. Konfiguracja podstawowa z tradycyjną pamięcią DRAM: serwer Lenovo ThinkSystem SR950* z 8 procesorami Intel® Xeon® Platinum 8176M (28 rdzeni, 165 W, 2,1 GHz). Łączna pamięć obejmuje 48 modułów 16 GB TruDDR4* 2666 MHz RDIMM z wykorzystaniem SAP HANA 2.0 SPS 03 i zestawu danych o wielkości 6 TB. Średni czas uruchomienia kończący się wraz ze wstępnym załadowaniem tablicy z danymi każdego rodzaju po 10 iteracjach: 50 minut.

Nowa konfiguracja z kombinacją pamięci DRAM i pamięci trwałej Intel® Optane™ DC: serwer Lenovo ThinkSystem SR950* z 8 procesorami Intel® Xeon® Platinum 8176M (28 rdzeni, 165 W, 2,1 GHz). Łączna pamięć obejmuje 48 modułów 16 GB TruDDR4* 2666 MHz RDIMM i 48 modułów pamięci trwałej z wykorzystaniem SAP HANA 2.0 SPS 03 i zestawu danych o wielkości 6 TB. Średni czas uruchomienia kończący się wraz ze wstępnym załadowaniem tablicy z danymi każdego rodzaju po 10 iteracjach: 4 minuty (poprawa o 12,5 razy).

2 Raporty STAC są dostępne pod adresem www.STACresearch.com/optanePMlaunch. Dostępne są wyniki systemów Lenovo SR650 i SR950 z bazą danych przechowywaną w pamięci trwałej Intel Optane DC jako pamięci masowej, a także tych samych systemów z bazą danych przechowywaną na dyskach Intel SSD DC P4510 (3D NAND).

3 Średni wynik STAC-M3.β1.1T.STATS-UI.TIME dla SUT ID KDB190320 w porównaniu z poprzednim najlepszym wynikiem dla 2 gniazdowego systemu z wykorzystaniem bazy danych kdb+.

Wsparcie ze strony partnerów

Aerospike z pamięcią trwałą Intel Optane DC oraz serwerami Lenovo ThinkSystem to świetna opcja do wrażliwych na opóźnienia obciążeń baz danych NoSQL w dużej skali, w przypadku których nie można iść na kompromisy pod względem niezawodności. Baza danych działająca na serwerach Lenovo ThinkSystem nadaje się doskonale do zastosowań AI i uczenia maszynowego o znaczeniu krytycznym, takich jak zapobieganie oszustwom, portfel cyfrowy, działalność maklerska online, rozliczenia w czasie rzeczywistym, komunikatory i czat, silniki rekomendacji, aukcje RTB i inne aplikacje wymagające maksymalnej skali, wydajności i niezawodności” — Srini Srinivasan, założyciel i Chief Product Officer, Aerospike

„Lenovo i Broadcom umożliwiają zmiany w branży dzięki wysokowydajnym, bezpiecznym rozwiązaniom do centrów danych obsługującym wymagające obciążenia korporacyjne oraz nowe aplikacje w skali chmurowej. Zaawansowane rozwiązania Broadcom do łączności Ethernet, Fibre Channel, SAS/SATA i PCIe doskonale współgrają z innowacyjnością i zwiększoną wydajnością nowych serwerów Lenovo ThinkSystem wyposażonych w najnowocześniejsze procesory oraz technologie pamięci” — dr Charlie Kawwas, Senior Vice President i Chief Sales Officer, Broadcom

„Cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć rozwiązania do łączności Ethernet i InfiniBand do nowych rozwiązań Lenovo ThinkSystem i ThinkAgile do centrów danych. Najszybsze na świecie rozwiązania do łączności Mellanox oraz wielokrotnie nagradzane serwery Lenovo to potężna kombinacja, która oferuje przodującą wydajność do zastosowań korporacyjnych, chmurowych, HPC, AI i innych” — Chuck Tybur, Vice President of Worldwide OEM and Channel Sales, Mellanox Technologies

„Jesteśmy dumni ze współpracy z Lenovo oraz dostarczenia dysków SSD Micron® 5200, które przyspieszają obsługę zwirtualizowanych obciążeń serwerowych i eliminują wąskie gardła operacji wejścia/wyjścia. Samoszyfrujące się dyski SSD zwiększają bezpieczeństwo użytkowników serwerów Lenovo ThinkSystem i pomagają w ochronie ważnych danych przed włamaniem lub utratą” — James Slattery, Director of Enterprise SSD Planning & Strategy, Micron Technology

„Microsoft SQL Server na serwerach Lenovo ThinkSystem z pamięcią trwałą Intel Optane DC może znacznie przyspieszyć działanie aplikacji wymagających dużej liczby operacji wejścia/wyjścia. Więcej pamięci na węzeł to większe maszyny wirtualne i ich gęstość przy niższych kosztach maszyny wirtualnej. To właściwa pora, by rozważyć modernizację infrastruktury bazy danych SQL Server przez przejście z dotychczasowych środowisk SQL Server 2008 i 2008 R2, które działają w starszej infrastrukturze i kończy się ich obsługa, na najświeższe innowacje firm Intel, Lenovo i Microsoft” — Asad Khan, Principal Director Program Management, Azure SQL Database and SQL Server, Microsoft

„Partnerstwo firm Lenovo i Nutanix owocuje właśnie czwartą generacją wysoce skalowalnych platform IT. Połączenie naszych produktów znacznie upraszcza wdrożenie i działanie aplikacji korporacyjnych takich producentów jak Oracle, SAP HANA i Microsoft. Oprogramowanie Nutanix zapewnia znakomitą wydajność i niezawodność obciążeń korporacyjnych dzięki takim wbudowanym funkcjom jak lokalność danych i Erasure Coding. Urządzenia Lenovo ThinkAgile HX i certyfikowane węzły dają pewność, że korporacyjne obciążenia będą działać z doskonałą wydajnością, pełną kompatybilnością i wysoką dostępnością, aby użytkownicy nieustannie mogli korzystać z wymaganego poziomu usług aplikacji” — Manoj Agarwal, Senior Vice President, Engineering and GM Cloud Partners, Nutanix

„Cieszymy się ze współpracy z firmami Lenovo i Intel nad nowymi rozwiązaniami IT do obsługi różnych aplikacji oraz przyspieszającymi działanie obciążeń, a tym samym poprawiającymi wyniki biznesowe. System Red Hat Enterprise Linux działający na serwerach Lenovo ThinkSystem z pamięcią trwałą Intel Optane DC to przekonująca odpowiedź na wyzwania dla klientów związane z bazami danych, w tym dotyczące przywracania danych oraz aplikacji” — Terri Hall, Vice President, Cloud and ISV Partners, Red Hat

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.