Producent alkoholi klasy premium stawia na najbardziej niezawodną infrastrukturę IT - a przy okazji oszczędza pieniądze


Beam Suntory to producent jednych z najbardziej znanych napojów alkoholowych na świecie - od popularnych głównie w USA Jim Beam i Maker's Mark czy Courvoisiera we Francji, aż po ulubione w Japonii whisky Yamazaki i Suntory. To trzecia co do wielkości globalna firma produkująca alkohole premium z przychodami na poziomie 4 mld USD. Przy takiej skali działalności Beam Suntory nie może pozwolić sobie na przerwę w prowadzonych w trybie 24/7 procesach destylacji i butelkowania. Wszystkie maszyny produkcyjne - od przygotowywania zacieru przez fermentację, aż po destylację i butelkowanie - działają pod kontrolą oprogramowania Wonderware. Jeśli system produkcyjny zostanie wyłączony tylko na godzinę, kosztuje to Beam Suntory miliony dolarów.

Niezawodna infrastruktura krytyczna wspiera proces produkcyjny

Oprogramowanie działało do niedawna na przestarzałych serwerach, których niezawodność zaczęła być problemem. Firma Beam Suntory musiała to zmienić. Projekt rozpoczął się od przeniesienia w jednej z destylarni o największej objętości oprogramowania Wonderware na dwa hiperkonwergentne klastry Lenovo HX3310 z oprogramowaniem Nutanix Enterprise Cloud Platform.

Migracja poszła gładko i przyniosła natychmiastowy zwrot z inwestycji. Sanjay Kirtikar, dyrektor ds. Technologii cyfrowych w firmie Beam Suntory, był zadowolony ze wsparcia udzielonego mu przez Lenovo: „Wisienką na torcie było to, że Lenovo miało rozwiązanie, które było nam potrzebne i chętnie współpracowało z nami w zakresie testów i certyfikacji przez Wonderware bez dodatkowych kosztów”.

Łatwe, skalowalne i ekonomiczne

Sanjay Kirtikar chwalił również łatwość zarządzania i skalowania rozwiązania: „Możliwość zdalnego wdrażania, administrowania i monitorowania z dowolnego miejsca na świecie bardzo ułatwia obsługę rozwiązania”. I dodał: „Proste skalowanie oznacza, że rozwiązanie Lenovo-Nutanix zapewnia nam dużo przestrzeni na przyszły rozwój.

Beam Suntory zyskało dzięki serwerom Lenovo nie tylko wysoką, niezawodną wydajność. Hiperkonwergentna architektura pozwoliła im również zaoszczędzić pieniądze, ponieważ zmniejszyło się zapotrzebowanie na szafy rack w centrum danych - z 15 do 3 jednostek. To oznacza jednocześnie mniejszą ilość kabli i pozwala wyeliminować macierz dyskową. W efekcie udało się o 50-procent zmniejszyć zużycie energii. Sanjay Kirtikar spodziewa się, że dzięki nowemu rozwiązaniu koszty operacyjne będą jeszcze spadać: „W ciągu najbliższych pięciu lat - biorąc pod uwagę również niższe nakłady na wsparcie i konserwację - spodziewam się zmniejszenie o 25-35% ogólnych kosztów operacyjnych”.

Firma zdecydowała już także o przeniesieniu swoich rozwiązań typu back-office na konwergentne urządzenia Lenovo HX3310 z VMware i planuje wdrożenie rozwiązania Lenovo-Nutanix w innych destylarniach w ciągu najbliższych kilku lat. A dzięki temu, że procesy produkcyjne w destylarniach Beam Suntory stają się coraz bardziej niezawodne, miłośnicy produkowanych tam najwyższej jakości alkoholi mogą być pewni, że będą mogli się nimi cieszyć jeszcze przez wiele lat. Dowiedz się więcej czytają pełną wersję case study (w jęz. ang).

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.