Jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu? 

Tematem VIII Konferencji Computerworld Best in Cloud jest chmura jako narzędzie rozwoju biznesu i ośrodek innowacyjności. Jakie wyzwania i uwarunkowania rynkowe skłaniają biznes do przeniesienia kluczowych systemów do chmury?
Jak chmura zmienia firmy i pozwala im efektywnie osiągać cele biznesowe? 

Na przykładach wybranych projektów chmurowych, odpowiemy na pytanie jak korzystać z chmury, by przynosiła prawdziwą wartość techniczną i  biznesową oraz stanowiła katalizator rozwoju i innowacji. Przedstawimy doświadczenia i praktyczne wnioski organizacji z przygotowania i realizacji złożonych projektów migracji do chmury.

Jesteśmy świadkami ciekawych zmian na polskim rynku cloud. W rządowych planach cyfryzacji chmura zajęła ważne miejsce, trwają prace nad uruchomieniem chmury narodowej dla podmiotów sektora publicznego. Czy rozwiązania cloud staną się standardem w polskiej administracji? 
OChK wraz z Google Cloud oraz Microsoft podpisał umowy o partnerstwie strategicznym. Jak ta współpraca zmieni rynek chmury w Polsce?
Czy będzie odpowiedzią na najważniejsze bariery utrudniające adaptację rozwiązań cloud w Polsce? Zapraszamy do udziału!

Fotogaleria

BEST IN CLOUD 2020 ONLINE - AGENDA KONFERENCJI 20 maja 2020
09.30–09.35

Powitanie uczestników. Rozpoczęcie konferencji.

Jarosław Kuźniar Jarosław Kuźniar, Dziennikarz, wykładowca, CEO, Kuźniar Media
09.35–09.55

Czego nauczyliśmy się po 5 latach wykorzystania środowisk chmurowych? Perspektywa projektów w Polsce, Europie Zachodniej oraz USA.

Chmura jest z nami od ponad 12 lat. W tym czasie zmieniała się zarówno oferta chmurowa jak też pomysł do czego i jak z niej skorzystać. Trzeba o tym opowiedzieć bo tempo zmian ale też wdrożeń jest na tyle duże, że offering chmurowy został w zasadzie napisany od początku. W krajach Zachodniej Europy i USA chmura już dawno przestała być eksperymentem i ciekawostką, od wielu lat jest jednym z standardów dostarczania usług IT. Jest jednak pewne duże „ALE”, które w tym punkcie musi wybrzmieć. Dla firm w tych krajach Cloud Computing był ucieczką do przodu – dużo większy dług technologiczny, większa heterogeniczność rozwiązań jak i poziomie architektury sprawiały, że nawet proste migracje Lift & Shift pozwala na dostarczenie nowej jakości do organizacji i były pierwszym krokiem na ścieżce szukania przewagi konkurencyjnej poprzez wykorzystanie technologii. Drugim naturalny krokiem były rozwiązania z zakresu analizy danych, skoro już systemy były w chmurze to trudno inaczej budować systemy analityczne jak właśnie tam. Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała i wygląda w Polsce ale również krajach regionu (np. Czechy). O tych różnych perspektywach, innym podejściu do wykorzystania usług, tempie rozwoju i typach projektów opowiemy właśnie w tej prezentacji. Spojrzymy też w przyszłość – zastanowimy się czy możliwym jest zbudowanie Banku w Chmurze, gdzie prawie wszystkie usługi będą dostarczane w tym modelu i zastanowimy się nad granicami takiej strategii.

Michał Furmankiewicz Michał Furmankiewicz, CEO, Chmurowisko
09.55–10.15

Vendor lock-in w chmurze – jak zabezpieczyć się od strony prawnej.

  • Jakie elementy kontraktu z dostawcą usług chmurowych są kluczowe z punktu widzenia zabezpieczenia ryzyka vendor lock-in?
  • Czy te elementy są w ogóle negocjowalne, a jeśli tak to jak je negocjować?
  • Czy otoczenie regulacyjne (przepisy prawa i wytyczne regulatorów rynkowych) odnoszą się do zjawiska vendor lock-in, a jeśli tak to w jaki sposób to powinno wpływać na kształtowanie naszej relacji z dostawcą usług chmurowych?
Łukasz Węgrzyn Łukasz Węgrzyn, Partner, Head of Digital & Technology, kancelaria SSW
10.15–10.35

Dostosuj swój rachunek za chmurę do korzyści biznesowych – wskazówki Gartner do optymalizacji kosztów IaaS trzech najpopularniejszych dostawców chmurowych.

Paweł Białka Paweł Białka, Executive Partner, Gartner
10.35–11.00

Jak bezpiecznie bujać w obłokach?

  • Model współdzielonej odpowiedzialności w chmurze. Gdzie się kończy odpowiedzialność dostawcy chmury, za co odpowiada użytkownik?
  • Kompleksowa ochrona aplikacji w chmurze na bazie rozwiązań z oferty Fortinet.
  • Bezpieczna chmura w przykładach - dwie różne infrastruktury, dwie różne chmury publiczne i dwa różne przypadki - jak rozwiązania Fortinet adresują potrzeby środowisk cloudowych.
Adam Łobodziński Adam Łobodziński, Inżynier systemowy, Betacom
Paweł Wojciechowski Paweł Wojciechowski, Business Development Manager, Fortinet
11.00–11.20

Multicloud daje wybór.

Multicloud to możliwość budowania efektywnych, heterogenicznych rozwiązań opartych na najlepszych technologiach różnych dostawców chmury. Multicloud zapewnia różnorodność i wolność wyboru technologii, które najlepiej odpowiadają na potrzeby biznesowe. W tej strategii można budować indywidualną "drogę do chmury" uwzględniając cele, istniejące zasoby, ale także poziom kompetencji chmurowych każdej organizacji. Multicloud to z jednej strony korzyści, takie jak optymalizacja kosztów, bezpieczeństwo i możliwość korzystania z jednorodnej platformy technologicznej do zarządzania różnymi usługami chmurowymi. Z drugiej wyzwania, które należy zaadresować. Jak? O tym, będzie ta prezentacja.

Michał Potoczek Michał Potoczek, Prezes Zarządu, Operator Chmury Krajowej
11.20–11.40

Chmura administracji, jak zmieni się rynek usług chmurowych świadczonych administracji.

Decyzja każdej jednostki administracji publicznej o przejściu na chmurę jest autonomiczna. Większa elastyczność, skalowalność i bezpieczeństwo to tylko niektóre z popularnych powodów, dla których administracja planuje korzystać z usług chmurowych. Chmura oferuje nam szeroki zakres usług, które pomagają nam osiągnąć realne wartości. Aby stało się to rzeczywistością, musimy mieć wiedzę i narzędzia, ale także zaufanych partnerów biznesowych, którzy pomogą administracji przejść przez proces migracji.

Joanna Baranowska Joanna Baranowska, Zastępca Dyrektora Departamentu Systemów Państwowych, Ministerstwo Cyfryzacji
11.40–12.00

Disaster-Recovery jako usługa – czy to duże wyzwanie.

  • Podczas prelekcji przybliżymy temat zapasowego centrum danych budowanego jako usługa od dostawcy chmury.
  • Pochylimy się nad znanymi awariami w świecie IT, zastanowimy się, ile może kosztować brak centrum zapasowego.
  • Zwrócimy również uwagę czy samo disaster-recovery jest wystarczającym zabezpieczeniem Twoich danych.
  • Na koniec wyjaśnimy czy budowa disaster- recovery zawsze oznacza wielką inwestycję i skomplikowane przedsięwzięcie.
Bartłomiej Zalewski Bartłomiej Zalewski, Head of Cloud Presales Team, Integrated Solutions
12.00–12.20

Środowisko hybrydowe w infrastrukturze rozproszonej CASE STUDY: Change of Scandinavia

Opowiem o przygotowaniach, wdrożeniu oraz włączeniu produkcji w cloudzie; o przeniesieniu krytycznych maszyn do clouda, zabezpieczeniu wrażliwych danych metodą backupu 3-2-1 oraz finalnie o połączeniu w hybrydę całego środowiska cloudowego wraz ze wszystkimi site’ami.

Dariusz Zalewski Dariusz Zalewski, Group IT Infrastructure Manager, Change of Scandinavia
12.20–12.35

Elastyczne odtwarzanie, dane wrażliwe i ochrona przed ransomware w modelu multi-cloud.

Potrzeby biznesowe dotyczące danych zmieniły się gwałtownie w ciągu ostatniej dekady - i nie wykazują oznak spowolnienia w nadchodzących latach. Zarówno teraz, jak i w przyszłości organizacje muszą być gotowe. Co to znaczy być gotowym? Oznacza to, że organizacje muszą poznać, chronić i wykorzystywać dane skutecznie i terminowo. W moim wystąpieniu opowiem, jak radzić sobie z nowoczesnym środowiskiem chmurowym pod trzema różnymi kątami. Po pierwsze , omówię znaczenie gotowości do odtwarzania i zarządzania danymi do i z wielu chmur. Po drugie, przekażę jak najlepiej radzić sobie z coraz bardziej powszechnym zagrożeniem ze strony oprogramowania ransomware. I na koniec, opowiem, w jaki sposób można szybciej reagować na wymagania dotyczące zgodności z przepisami związanymi z danymi wrażliwymi.

Anna Rydel Anna Rydel, Senior Sales Engineer, CommVault
12.35–13.00

Migracja to nie wszystko - historia zmiany z chmurą w tle CASE STUDY: Ringier Axel Springer Polska

  • Subiektywne spojrzenie na projekt migracji usług dla 40 mln użytkowników Onetu i Ringier Axel Springer do chmury publicznej.
  • Dojrzewanie i proces podjęcia decyzji o migracji – początki czysto technologiczne, potrzeby mocno biznesowe, efekty bardzo finansowe.
  • Nadzieje, ryzyka i szanse: jak przebiega proces adaptacji w chmurze, gdzie widzimy możliwości rozwoju, co nas boli i jak sobie z tym radzimy?
Krzysztof Studziński Krzysztof Studziński, Cloud Solution Product Manager & Principal Engineer, Ringier Axel Springer Tech
13.00–13.15

Dlaczego SaaS jest nieuniknioną przyszłością cyberbezpieczeństwa?

Cyberbezpieczeństwo jest trudne. Dodatkowe zabezpieczenia wdrożone w modelu tradycyjnym powodują wiele problemów działom IT jak i samym użytkownikom. A pomimo zastosowania najnowszych technologii co roku tysiące firm staje się celami udanych ataków hakerskich. W czasie prezentacji pokażemy w jaki sposób rozwiązania bezpieczeństwa świadczone z chmury wydatnie przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa w Państwa firmach, uproszczą życie użytkownikom i administratorom, a zarządzającym zapewnią spokojny sen.

Mateusz Pastewski Mateusz Pastewski, Cybersecurity Sales Manager, Cisco Systems Poland
13.15–13.30

Instytucja finansowa w chmurze - jak to robi Polski Gaz TUW. CASE STUDY: Polski Gaz TUW

Jacek Szczepański Jacek Szczepański, Wiceprezes Zarządu, Atende SA
Dariusz Śpiewak Dariusz Śpiewak, CIO, Polski Gaz TUW (Grupa PGNiG)
13.30–13.50

BEST IN CLOUD 2020 - OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU cz. 1

Tomasz Bitner Tomasz Bitner, Redaktor Naczelny, Computerworld
13.50–14.05

10 sposobów na porażkę w projektach w chmurze.

Spodziewamy się, że migracja do chmury obliczeniowej i budowa aplikacji w chmurze przebiegnie bezproblemowo i przyniesie oszczędności. Wierzymy, że nasze aplikacje będą działały bezawaryjnie, przechowywane tam dane będą bezpieczne, a wydajność usatysfakcjonuje wszystkich użytkowników. Projekt musi się zakończyć sukcesem. Czy aby na pewno?

Maciej Bulwan Maciej Bulwan, Senior Cloud Architect, Webellian
14.05–14.20

Fakty i mity związane z digitalizacją procesów HR w Chmurze.

Niespodziewane zdarzenia na rynku wymuszają na organizacjach konieczność wdrożenia nowych procedur związanych z zapewnieniem ciągłości ich biznesu. Jednym z kluczowym obszarów każdej organizacji jest administracja kadrowo–płacowa. Podczas spotkania zaprezentujemy jak w trudnych czasach zautomatyzować dział HR bez konieczności ponoszenia dużych inwestycji. Opowiemy m.in. o:

  • Zapewnieniu bezpieczeństwa obsługi procesów kadrowo-płacowych w Chmurze.
  • Barierach w digitalizacji działu HR.
  • Korzyściach biznesowych związanych z digitalizacją procesów HR.
Radosław Zawada Radosław Zawada, Partner Manager, Unit4 Polska
14.25–14.40

Ciągłość biznesowa środowiska pracy z Twoimi aplikacjami w chmurze – Jak przygotować sieć WAN na migrację do chmury z Citrix SD-WAN na przykładzie kilku scenariuszy biznesowych.

Jakub Leszewski Jakub Leszewski, Lead Networking Sales Engineer, Citrix
Rafał Ważny Rafał Ważny, Cloud Architect, Crayon
14.40–14.55

Chmura a koronawirus, czy wirus zmienia chmurę i rynek cyfrowy?

Marcin Zmaczyński Marcin Zmaczyński, Head of Marketing CEE, Aruba Cloud
14.55–15.15

Wdrożenie chmurowych usług zaufania w UDT. Mobilny podpis cyfrowy w dokumentach inspekcyjnych. CASE STUDY: Urząd Dozoru Technicznego

UDT, jak każda współczesna organizacja, mierzy się z wyzwaniami transformacji cyfrowej. Mocno sformalizowany obszar działania, skala, oraz stuletnia tradycja, nie są sprzymierzeńcami zmiany. Będzie o przeszkodach, problemach, o tym, co można było zrobić lepiej. Będzie także o tym, w jaki sposób rzeczywistość weryfikuje założenia projektantów procesów i zmusza do poszukiwania nowych pomysłów.

Piotr Majcherkiewicz Piotr Majcherkiewicz, Head of IT Department, Urząd Dozoru Technicznego
15.15–15.35

Sposób wdrożenia chmury ma decydujący wpływ na efekt - czasem większy, niż sam wybór rozwiązania.

  • Strategia migracji do chmury, czyli co właściwie chcemy osiągnąć i jak to zmierzyć?
  • Jakich kompetencji potrzebujemy? Skąd je wziąć, jeśli ich brakuje?
  • W jakim czasie chcemy dokonać przejścia do chmury? Czy da się to zrobić w miesiąc? Jakie czynniki grają tutaj rolę?
  • Jakie są główne kryteria analizy infrastruktury IT przed migracją do chmury?
  • Co jest najważniejsze w samej migracji do chmury?
  • Jak wybrać optymalną chmurę i kto powinien to zrobić?
  • Jak kontrolować i zmierzyć TCO infrastruktury chmurowej po wdrożeniu?
Maciej Kuźniar Maciej Kuźniar, COO, Oktawave
15.35–15.50

Jak „chmura” zmieniła nasze procesy zarządzania infrastrukturą, na przykładzie migracji i zarządzania środowiskiem baz danych.

W ramach prezentacji przedstawione zostaną doświadczenia pozyskane w ramach zrealizowanych projektów migracji dla organizacji z różnych sektorów. Kluczową częścią wystąpienia będzie omówienie procesu migracji z podziałem na fazy zapewniające bezpieczeństwo danych. Jednocześnie przytoczone zostaną przykłady praktyczne, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań oraz zmaterializowanym ryzykiem, które miało miejsce w dostarczonych projektach.

Wojciech Wencel Wojciech Wencel, CEO, summ-it sp. z o.o.
15.50–16.15

BEST IN CLOUD 2020 - OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU cz. 2. Premiera raportu Best in Cloud 2020.

Tomasz Bitner Tomasz Bitner, Redaktor Naczelny, Computerworld
Jarosław Kuźniar Jarosław Kuźniar, Dziennikarz, wykładowca, CEO, Kuźniar Media
Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian.

Prowadzący konferencję:

Jarosław Kuźniar

Dziennikarz, wykładowca, CEO, Kuźniar Media

W gronie prelegentów: 

Joanna Baranowska

Zastępca Dyrektora, Ministerstwo Cyfryzacji

Paweł Białka

Executive Partner, Gartner

Tomasz Bitner

Redaktor Naczelny, Computerworld

Maciej Bulwan

Senior Cloud Architect, Webellian

Michał Furmankiewicz

Engineering Lead @ Azure Global Growth (former Microsoft Azure MVP, Microsoft Certified Trainer), Microsoft

Maciej Kuźniar

COO, Oktawave

Jakub Leszewski

Lead Networking Sales Engineer, Citrix

Adam Łobodziński

Systems Engineer, Fortinet

Piotr Majcherkiewicz

IT Systems Development Expert, Department of Innovation and Development, Urząd Dozoru Technicznego

Mateusz Pastewski

Cybersecurity Sales Manager, Cisco Systems Poland

Michał Potoczek

Prezes Zarządu, Operator Chmury Krajowej

Anna Rydel

Enterprise Account Executive, Commvault

Krzysztof Studziński

Cloud Solution Product Manager & Principal Engineer, Ringier Axel Springer Tech

Jacek Szczepański

Wiceprezes Zarządu, Atende SA

Dariusz Śpiewak

CIO, Polski Gaz TUW (Grupa PGNiG)

Rafał Ważny

Cloud Architect, Crayon Poland

Wojciech Wencel

CEO & Założyciel, summ-it

Łukasz Węgrzyn

Partner, Szef Praktyki Technologie, Kochański&Partners

Paweł Wojciechowski

Channel Sales Director, Fortinet

Bartłomiej Zalewski

Head of Cloud Presales Team, Integrated Solutions

Dariusz Zalewski

Group IT Infrastructure Manager, Change of Scandinavia

Radosław Zawada

Partner Manager, Unit4 Polska

Marcin Zmaczyński

Head of Marketing CEE, Aruba Cloud

EKSPERCI DOSTĘPNI NA CZACIE W TRAKCIE WYDARZENIA :

Adrian Buczek

Key Account Manager, Aruba Cloud

Szymon Ciach

Radca prawny, Associate, kancelaria SSW

Michał Dwornicki

Programista, Cybercom

Konrad Gawda

Cloud Evangelist, Orange i Integrated Solutions

Sławko Grekow

Business Development Manager, Unit4 Polska

Michał Hutny

Cloud Database Administrator, summ-it

Marcin Kaczmarek

Senior Solution Manager w marketingu ICT, Orange Polska

Zbigniew Kamiński

Multicloud Engineering Team Director, Oktawave

Marcin Knieć

Dyrektor Cloud Engineering, Deloitte

Przemysław Koper

Promotor digitalizacji, Cybercom

Piotr Kościelny

Sales Director, Oktawave

Hubert Kubica

Sales Engineer region EAST, Commvault

Maciej Kuźniar

COO, Oktawave

Jakub Leszewski

Lead Networking Sales Engineer, Citrix

Adam Łobodziński

Systems Engineer, Fortinet

Tomasz Marcinek

Starszy Kierownik Projektu, Ministerstwo Cyfryzacji

Mariusz Masewicz

Senior Database Architect, summ-it

Michał Nowakowski

Atman

Piotr Nowotarski

Systems Engineer, Fortinet

Paweł Pętlicki

Atende

Dariusz Rasztawicki

Atman

Aleksandra Rybak

Inżynier Systemowy, Cisco Systems Poland

Tomasz Sekita

Digital Transformation Sales Specialist, Betacom

Paweł Skarżyński

Head of Cloud Operations, Asseco Data Systems

Aleksandra Szafrańska

Business Development Manager, Atman

Rafał Ważny

Cloud Architect, Crayon Poland

Łukasz Węgrzyn

Partner, Szef Praktyki Technologie, Kochański&Partners

Paweł Wojciechowski

Channel Sales Director, Fortinet

Bartłomiej Zalewski

Head of Cloud Presales Team, Integrated Solutions

BEST IN CLOUD 2020 ONLINE TO:

6 H SESJA EKSPERCKICH WYSTĄPIEŃ LIVE
  • Jak przygotować i sprawnie przeprowadzić migrację infrastruktury do chmury?
  • Jak chmura pomaga osiągać cele biznesowe?
  • Multicloud – sposób na dywersyfikację dostawców czy konieczność wyboru najlepszych usług chmurowych?
  • Perspektywy rozwoju chmury na rynkach regulowanych tj. finanse, ochrona zdrowia, energetyka
  • Prawne aspekty kontraktów na usługi chmurowe
  • Bezpieczeństwo chmury obliczeniowej oraz usługi bezpieczeństwa w chmurze
  • Integracja systemów on-premise i pozalokalnych rozwiązań chmurowych
  • Funkcje chmury obliczeniowej w planach disaster-recovery
INTERAKTYWNE ELEMENTY, ANGAŻUJĄCE UCZESTNIKÓW
  • wywiady LIVE
  • LIVECHAT z prelegentami
  • quizy LIVE dla uczestników z nagrodami
30-DNIOWY DOSTĘP DO STREFY VOD Z NAGRANIAMI WYSTĄPIEŃ I MATERIAŁAMI EKSPERCKIMI
STREFA PARTNERSKA NA WWW WYDARZENIA z materiałami własnymi partnera, czatem w trakcie wydarzenia i możliwością pozostawienia wizytówki
PREMIERA RAPORTU COMPUTERWORLD BEST IN CLOUD 2020

KONKURS BEST IN CLOUD 2020

Konferencji towarzyszy konkurs Best in Cloud, który upowszechnia i promuje najefektywniejsze sposoby wykorzystania technologii cloud. Konkurs jest podzielony na 2 ścieżki – dla organizacji, które wdrożyły rozwiązania cloud oraz konkurs dla dostawców technologii chmurowych. Ogłoszenie wyników konkursu będzie elementem programu konferencji.

 

Dowiedz się więcej

TAK najlepszą rekomendacją są opinie uczestników konferencji best in cloud 2019

 TAK WYGLĄDAŁA OSTATNIA EDYCJA KONFERENCJI

Do udziału szczególnie zapraszamy:

  • CIO, CTO, Dyrektorów odpowiedzialnych za infrastrukturę i usługi IT
  • Dyrektorów, Kierowników Finansowych, menedżerów poszukujących źródeł optymalizacji kosztów
  • Dyrektorów i managerów ds. rozwoju biznesu, zainteresowanych rozwiązaniami cloud
  • CSO oraz menedżerów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo teleinformatyczne
  • Prezesów, Członków Zarządu, Dyrektorów ds. cyfrowej transformacji biznesu
  • Dostawców technologii cloud computing

Konferencję organizujemy dla menedżerów rozważających migrację do chmury, zainteresowanych rozwiązaniami cloud computing oraz dostawców rozwiązań i usług chmurowych.

Raport BEST IN CLOUD 2020

Raport Best in Cloud 2020 to publikacja specjalna Computerworld, stanowiąca kompendium wiedzy o rynku cloud w Polsce.
Elementem Raportu będzie charakterystyka rozwiązań chmurowych zgłoszonych do konkursu Best in Cloud 2020.

Celem publikacji jest popularyzacja rozwiązań chmurowych i wsparcie menedżerów puszukujących wiedzy z obszaru rozwiązań chmurowych.
Publikacja będzie dystrybuowana elektronicznie, za pośrednictwem Computerworld online oraz mediów społecznościowych.

Pobierz raport

Pobierz raport

Organizator

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Partnerzy

Współpraca

Jesteśmy do Państwa dyspozycji:



Magdalena Szczodrońska
Tel. +48 662 287 935
[email protected]

Klaudia Kałuska
Tel. +48 662 287 865
[email protected]

Agata Rydzewska
Tel. 662 287 833
[email protected]

Włodzimierz Duszyk
Tel. 662 287 870
[email protected]