Cisco

Cisco jest światowym liderem w dziedzinie technologii tworzących Internet, które zmieniają oblicze aplikacji, zabezpieczają dane, przekształcają infrastrukturę i łączą zespoły pracowników na całym świecie.

Sprzęt, oprogramowanie i usługi firmy Cisco są wykorzystywane do budowy rozwiązań internetowych, które umożliwiają zarówno użytkownikom indywidualnym, firmom, jak i całym państwom podniesienie efektywności, zwiększenie poziomu zadowolenia klientów/obywateli oraz poprawę konkurencyjności. Nazwa Cisco stała się synonimem Internetu oraz wzrostu produktywności możliwego dzięki rozwiązaniom wykorzystującym Internet. Wg szacunków, 80% światowego ruchu w Internecie w którymś momencie przepływa przez rozwiązania Cisco.

Firma Cisco została założona w 1984 roku przez niewielką grupę informatyków z Uniwersytetu Stanford. Od powstania firmy jej inżynierowie byli liderami w obszarze rozwoju technologii sieciowych opartych na protokole IP. Dziś przedsiębiorstwo zatrudnia 75 tys. pracowników na całym świecie i kontynuuje swoją tradycję innowacyjności opracowując najlepsze w branży produkty i rozwiązania w obszarach technologicznych, takich jak sieci korporacyjne, cyberbezpieczeństwo, technologie bezprzewodowe, wideo, rozwiązania do współpracy, centra przetwarzania danych, wirtualizacja czy przetwarzanie w chmurze.

Materiały dodatkowe