NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE W POLSCE DLA MENEDŻERÓW ODPOWIEDZIALNYCH
ZA BUDOWĘ I ROZWÓJ ARCHITEKTURY IT W ORGANIZACJACH

Już po raz 9. zapraszamy do udziału w Forum Architektów IT. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń wśród decydentów odpowiedzialnych za budowę i rozwój podejścia architektonicznego w organizacjach, a także możliwość poznania najlepszych praktyk z rynku. Agenda wydarzenia poświęcona jest praktycznym aspektom wdrażania i realizacji strategii IT w kontekście architektury w organizacji. Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji będzie "Architektura w świecie cyfrowej transformacji". Omówimy główne wyzwania architektów w czasach digital, a agenda zostanie podzielona na 3 bloki - innowacje, integracje i informacje. 



Fotogaleria

Swoimi doświadczeniami podzielą się m.in:

PROGRAM IX FORUM ARCHITEKTÓW IT 11 czerwca 2019
08.30–09.20

Rejestracja uczestników, poranna kawa.

SESJA: INTEGRACJE
09.20–09.30

Powitanie uczestników, rozpoczęcie konferencji.

Aleksandra Zygarska Aleksandra Zygarska, Dyrektor Konferencji, Computerworld
09.30–10.00

Architektura przyszłości w dobie digital, AI i zmieniających się trendów klienckich.

CASE STUDY mBank

Jaka architektura korporacyjna (zarządzanie) ma szansę zadziałać i przynieść wartość w zwinnym przedsiębiorstwie. W trakcie prezentacji opowiem o zarządzaniu architekturą korporacyjną IT w mBank, jako o integracji procesów zwinnego wytwarzania oraz strategicznego planowania IT. Opowiem o mechanizmach tej integracji oraz sposobach jej budowy. A także o niezbędnym jej składniku, jakim jest kultura organizacji. Odpowiem także na pytanie, dlaczego taka integracja, przy zwinnie działającym IT, jest w firmie niezbędna. 

Bogdan Głuszkowski Bogdan Głuszkowski, Ekspert ds. Architektury Korporacyjnej, mBank
10.00–10.40

Architekt – przyjaciel czy strażnik integracji?

CASE STUDY PKP Energetyka

Podczas prelekcji podzielimy się naszymi doświadczeniami z organizacji obszaru zarządzania architekturą aplikacji i integracji w Grupie Kapitałowej PKP Energetyka. Jaka jest rola architekta w dynamicznej cyfrowej transformacji: Gdzie nie będzie już  „samotnych wysp” i każdy nowy projekt integruje się z innymi aplikacjami? Gdy wiele systemów integrowanych jest w  tym samym czasie a terminy gonią? Na różnych etapach prac lub w różnych projektach? W czasie prezentacji powiemy także jak się kształtują relacje architekta z innymi interesariuszami. 

Mateusz Kalinowski Mateusz Kalinowski, Architekt IT, PKP Energetyka
Dorota Łukasik Dorota Łukasik, Dyrektor Biura Architektury IT, PKP Energetyka
10.40–11.10

Jak Architektura Biznesowa może wspierać biznes i być jej partnerem?

CASE STUDY Nationale Nederlanden

Architektura biznesowa wspiera zintegrowany rozwój organizacji w wymiarze biznesowym, technologicznym oraz regulacyjnym. Dlaczego dobrze jest połączyć zarządzanie projektami z architekturą biznesową? Architektura jako odpowiedzialny partner w procesie decyzyjnym dla działań rozwojowych i zapewnieniu efektywności operacyjnej. Jak budować zespół architektów biznesowych ? Jakie narzędzia wykorzystujemy w pracy projektowej i wsparciu strategii firmy?

Eliza Staniszkis Eliza Staniszkis, Dyrektor Architektury Biznesowej i Projektów, Nationale Nederlanden
11.10–11.40

Przerwa na kawę, networking.

SESJA: INFORMACJE
11.40–12.00

Jak popełnić błędy przy transformacji cyfrowej.

Czym jest transformacja cyfrowa? W jaki sposób powinienem o niej myśleć i jak projektować taki proces? Co zrobić, aby zwiększyć szanse powodzenia takiego projektu? Celem prezentacji jest pokazanie powodów, sposobów przeprowadzania oraz implikacji procesów transformacji cyfrowej. Pokazane zostaną przykłady takich implementacji oparte o własne doświadczenie. Wskazane zostaną często popełniane błędy i wynikające z nich problemy negatywnie wpływające na cały proces. Prelekcja jest wstępem do realizowanych później warsztatów.

Kacper Dąbrowski Kacper Dąbrowski, CEO, SingleBit (partner technologiczny Buddy)
12.00–12.40

Jak zbudować organizację data driven. Rola architektury korporacyjnej w obszarze danych.

CASE STUDY PKO Bank Polski

Sprawna organizacja dążącą do optymalizacji procesów i kosztów, przygotowaną lub dopiero rozpoczynającą działania wdrażające transformację cyfrową, widzącą możliwość szybkiego organicznego rozwoju w oparciu o posiadane dane powinna zastanowić się nad zmianami w obszarze architektury danych będącym jednym z podstawowych elementów architektury korporacyjnej. Obszar ten bardzo determinuje przekształcenia dążące do budowy organizacji „data driven”. W prezentacji omówimy miejsce danych w architekturze korporacyjnej PKO Banku Polskiego. Podzielimy się doświadczeniami z wpływu architektury na jakość danych oraz danych i ich jakości na organizację. 

Dariusz Gałęzowski Dariusz Gałęzowski, PhD, Dyrektor Biura Architektury w Departamencie Wsparcia Informatyki, PKO Bank Polski
Mariusz Sienkiewicz Mariusz Sienkiewicz, Kierownik Zespołu w Biurze Architektury w Departamencie Wsparcia Informatyki, PKO Bank Polski
12.40–13.10

Praktyczne zastosowania biznesowego modelu pojęciowego organizacji.

CASE STUDY TVN

W TVN biznesowy model pojęciowy organizacji powstawał przez około 3 lata. Podczas jego budowy ściśle przestrzegano ustalonych na początku zasad. Dbano o to, aby nie był zbyt szczegółowy, nie stał się technicznym opisem obszarów biznesowych. Aktualnie model składa się z kilkuset encji biznesowych i setek relacji pomiędzy nimi. Opisuje ponad 90% organizacji. Znakomicie pokazuje złożoność organizacji działającej na rynku mediowym. Model ten jest dużym ułatwieniem dla nowych pracowników oraz dla dostawców realizujących projekty zamawiane. W trakcie prezentacji zaprezentuję wybrane widoki i statystyki modelu oraz opowiem krótko o tym co udało się zrobić, a czego niestety nie.

Robert Fedorowicz Robert Fedorowicz, Z-ca Dyrektora Działu IT oraz Szef Zespołu Architektury, TVN
13.10–14.00

Lunch i networking.

SESJA: INNOWACJE
14.00–14.20

Restart architektury korporacyjnej w organizacji.

Organizacje doświadczyły już różnych podejść do architektury korporacyjnej, w tym takich które nie przeżyły próby czasu. Niniejsza prelekcja jest próbą  odnalezienia złotego środka w podejściu do budowy architektury z uwzględnieniem otaczających wyzwań i tendencji (np. Data Driven, AI, Cloud).

Krzysztof Gwardys Krzysztof Gwardys, Architekt korporacyjny, Promity
14.20–14.50

Demokratyzacja IT – źródło innowacji czy bólu głowy architekta.

Od zawsze biznes przygotowywał rozwiązania na własne potrzeby, bez udziału osób z obszaru IT. Robił to całkowicie samodzielnie lub zatrudniał informatyków i tworzył „shadow IT”.  Potem nadeszły czasy standaryzacji i centralizacji i to podejście uległo marginalizacji. W czasach cyfrowej transformacji ten problem wrócił jednak ze zdwojoną siłą. „Duże IT” często uwikłane jest w wielkie projekty transformacyjne lub wspiera fuzje i przejęcia. Biznes ma jednak całe morze potrzeb biznesowych – być może drobnych, ale pilnych i istotnych z ich perspektywy. Jednocześnie technologie do przygotowywania rozwiązań samodzielnie przez biznes mocno dojrzały. Pojawiły się narzędzia RPA, Low-Code lub wręcz No-Code (często działające w chmurze i pozwalające budować aplikacje zdecydowanie bardziej dojrzałe niż kiedyś). W prezentacji będę starał się przedstawić jak postępująca demokratyzacja tworzenia rozwiązań IT jest postrzegana przez biznes i jak przez architektów i czy uda się znaleźć podejście win-win, satysfakcjonujące obydwie strony.

dr hab. Andrzej Sobczak dr hab. Andrzej Sobczak, Profesor SGH, Kierownik Zakładu Zarządzania Informatyką w Instytucie Informatyki i Gospodarki, Szkoła Główna Handlowa
14.50–15.30

Rola architektury korporacyjnej w dobie ciągłej innowacji.

CASE STUDY BGŻ BNP Paribas

Jakie zmiany na architekturze korporacyjnej wymusza nieustannie zmieniające się otocznie? Jak sprostać oczekiwaniom klientów na wysoce konkurencyjnym rynku i czy w dobie wszechobecnej transformacji cyfrowej jest miejsce dla architektury korporacyjnej. Jaką rolę w powyższych wyzwaniach spełnia innowacja i w jaki sposób w dużych organizacjach możemy wspomóc osadzanie innowacji. Na własnym przykładzie opowiemy o zmianach jakie przeprowadziliśmy w BNP Paribas aby sprostać zmianom zachodzącym na rynku w czasach rosnącego zagrożenia ze strony gigantów technologicznych oraz przedstawimy naszą perspektywę czy rosnący sektor fintech jest zagrożeniem czy szansą dla dużych instytucji finansowych.

Tomasz Ćwik Tomasz Ćwik, Dyrektor Departamentu Architektury i Nowych Technologii, BNP Paribas
Rafał Piotrowski Rafał Piotrowski, Architekt innowacji, BNP Paribas
15.30–16.00

Przerwa na kawę, networking.

INTERAKTYWNE WARSZTATY
16.00–17.30

Warsztaty

Uczestnicy mają możliwość wyboru 1 z 3 równoległych sesji. Ze względu na interaktywny charakter tej części, liczba miejsc na poszczególne warsztaty jest ograniczona. 

 

WARSZTAT 1: Wpływ transformacji cyfrowej na organizacje biznesowe – oczami architekta IT.

Rafał Wasilewski, Architekt Korporacyjny, Arch-IT
Grzegorz Szerłomski, Architekt Korporacyjny, Arch-IT

Sprawdź szczegóły »

WARSZTAT 2: Data Driven Organization - co to tak naprawdę znaczy (continuum systemów przetwarzania danych).

Michał Cichocki, Architekt Korporacyjny, Arch-IT
Maciej Kubicki, Architekt Korporacyjny, Arch-IT

Sprawdź szczegóły »

WARSZTAT 3: Transformacja cyfrowa dla wielowarstwowych architektur systemów rozproszonych.

Kacper Dąbrowski, CEO, SingleBit

Sprawdź szczegóły »

17.30

Zakończenie konferencji.

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian.

W GRONIE PRELEGENTÓW:

Michał Cichocki

Architekt Korporacyjny, Arch-IT

Tomasz Ćwik

Przedsiębiorca i manager z szerokim doświadczeniem w obszarze technologii i innowacji, wieloletni lider zespołów architektury, Współzałożyciel i CEO finQbit

Kacper Dąbrowski

CEO, SingleBit (partner technologiczny Buddy)

Robert Fedorowicz

Z-ca Dyrektora Działu IT oraz Szef Zespołu Architektury, TVN

Dariusz Gałęzowski

PhD, Dyrektor Biura Architektury w Departamencie Wsparcia Informatyki, PKO Bank Polski

Bogdan Głuszkowski

Architekt korporacyjny, mBank

Krzysztof Gwardys

Architekt IT, CEO, Promity

Mateusz Kalinowski

Architekt IT, PKP Energetyka

Maciej Kubicki

Architekt Korporacyjny, Arch-IT

Dorota Łukasik

Menadżerka, ekspertka; zarządzanie architekturą korporacyjną, rozwojem aplikacji i projektami

Rafał Piotrowski

Architekt innowacji, BNP Paribas

Mariusz Sienkiewicz

Kierownik Zespołu w Biurze Architektury w Departamencie Wsparcia Informatyki, PKO Bank Polski

Andrzej Sobczak

Profesor SGH, Kierownik Zakładu Zarządzania Informatyką w Instytucie Informatyki i Gospodarki, Szkoła Główna Handlowa

Eliza Staniszkis

Dyrektor Architektury Biznesowej i Projektów, Nationale Nederlanden

Grzegorz Szerłomski

Architekt Korporacyjny, Arch-IT

Rafał Wasilewski

Europe Region Chief Architect, HSBC

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA RELACJI Z POPRZEDNIEJ EDYCJI 

DO UDZIAŁU SZCZEGÓLNIE ZAPRASZAMY

  • Architektów korporacyjnych, architektów IT
  • CIO, kierowników działów IT
  • Członków zarządu odpowiedzialnych za realizację strategii IT

NAJLEPSZĄ REKOMENDACJĄ SĄ OPINIE UCZESTNIKÓW DOTYCHCZASOWYCH EDYCJI

 LOKALIZACJA KONFERENCJI

The Heart Warsaw

Warsaw Spire
plac Europejski 1
Warszawa

Organizator

Partnerzy

Partnerzy Warsztatów

Wystawca

Patronat

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI



Aleksandra Zygarska
Tel. 662 287 872
[email protected]

Klaudia Kałuska
Tel. +48 662 287 865
[email protected]

Kamil Sułkowski
Tel. 662 287 833
[email protected]

Włodzimierz Duszyk
Tel. 662 287 870
[email protected]