Data and AI Virtual Forum Poland

Przekształć swoją strategię wykorzystania Sztucznej Inteligencji w wymierne wyniki biznesowe.

Odkryj, jak odblokować wartość swoich danych i wdrożyć sztuczną inteligencję w całej organizacji.

Dołącz do bezpłatnej konferencji Data and AI Virtual Forum Poland i zyskaj najnowsze informacje na temat bieżącej oferty, nowych wersji produktów oraz przyszłego kierunku zmian oferty IBM Data i AI.

Niezależnie od tego, czy jesteś dyrektorem, użytkownikiem biznesowym, specjalistą ds. danych, ekspertem technicznym, nowym klientem czy doświadczonym profesjonalistą - Data and AI Virtual Forum Poland to miejsce dla Ciebie.

Na konferencji uczestnicy bez względu na branże czy role, jakie pełnią w swoich organizacjach będą mogli dowiedzieć się, jak podejmować mądrzejsze decyzje, formułować skuteczniejsze strategie i przekształcać swoją strategię wykorzystania Sztucznej Inteligencji w wyniki biznesowe.

Zobacz program

3 powody dlaczego warto wziąć udział w Data and AI Virtual Forum Poland

Zainspiruj się.

Ucz się strategii od liderów i ekspertów branżowych, którzy wskażą lepsze ścieżki do wydajności biznesowej dzięki danym i sztucznej inteligencji.

Poszerz swoją sieć kontaktów.

Nawiąż wirtualny kontakt z innymi ekspertami i liderami w branży. Weź udział w internetowych spotkaniach i czatach na żywo, pogłęb wiedzę i zyskaj nowe kontakty.

Ucz się od ekspertów.

Odkryj nowe sposoby wykorzystania rozwiązań Data and AI poprzez sesje, pokazy, aktywacje i rozmowy z ekspertami.

Agenda spotkania

09.30–10.00

Ekonomia danych w cyfrowym swiecie

Technologie informatyczne, czyli również informacyjne towarzyszą nam od kilku dziesięcioleci. Cywilizacyjnie jesteśmy coraz bardziej cyfrowi. Tworzymy i konsumujemy coraz więcej danych, których analiza, pomimo dekad doświadczeń, jest coraz bardziej skomplikowana ze względu na ilość, różnorodność i szybkość ich pojawiania. Dodatkowo zmiany wynikające z postępującego rozwoju rozwiązań chmurowych tworzą zarówno nowe szanse, ale i wyzwania. Analiza danych pomaga w ekonomicznym zarządzaniu biznesem, zaś nowe technologie informacyjne IBM pozwalają na podróż do AI przy użyciu otwartej, rozszerzalnej platformy danych i sztucznej inteligencji, która zgodnie z nowymi trendami i oczekiwaniami działa w dowolnej chmurze. I właśnie o tych wyzwaniach i jak sposobach radzenia sobie z nimi będziemy opowiadali w trakcie wydarzenia IBM Data&AI zaczynając od niniejszej sesji otwierającej.

Arkadiusz Wiśniewski

Obejrzyj VOD

10.00–10.30

Wspólna platforma dla danych i data science – IBM Cloud Pak for Data

Zbudowanie we własnej serwerowni środowiska inteligentnych analiz, na wzór rozwiązań dostępnych w chmurze publicznej, jest dużym wyzwaniem, ze względu na konieczność integracji i utrzymywania wielu komponentów. IBM Cloud Pak for Data fundamentalnie ułatwia takie zadanie, ponieważ jest gotową do uruchomienia platformą opartą o konteneryzację (RedHat OpenShift) oraz zestaw analitycznych mikrousług. W trakcie spotkania zostanie omówiona architektura oraz możliwe scenariusze użycia. Sesja ta jest wprowadzeniem do kolejnych wystąpień, które w szczegółach omówią wybrane mikrousługi rozwiązania.

Artur Wroński

Obejrzyj VOD

10.30–10.45

VAIOT – AI Legal Assistant and Intelligent Service Distribution Channel utilizing IBM Watson - Case Study

VAIOT is an innovative company combining Blockchain, AI and utilizing IBM Watson to deliver a personal assistant, available on mobile devices via a simple natural user interface (e.g.voice conversation), providing:

  • A novel, intelligent service distribution channel that empowers businesses to adapt to modern customers by providing a new, digital way of accessing services - easier, cheaper, and quicker.
  • AI-based legal services, such as intelligently creating custom contracts (both printable, traditional written contracts, as well as digital versions, securely stored on the blockchain).

The interview will introduce the audience to VAIOT solutions, explain joint IBM-VAIOT project that allowed to develop Proofof Concept for VAIOT personal assistant as well as describe how IBM Watson and IBM Cloud solutions became the foundation for the development of such innovative technology.

Izabela Poniatowska, Maciej Jarkowski, Paweł Andruszkiewicz

Obejrzyj VOD

10.45–11.00

Przerwa kawowa i ćwiczenia relaksacyjne

Make Data Accessible and Ready to Use (COLLECT & ORGANIZE) 26 czerwca 2020
11.00–11.30

Netezza wróciła w nowym wydaniu! Dowiedz się jak zbudować wydajną hurtownię danych w chmurze

IBM Netezza Performance Server (NPS) to system analityczny od początku działający w chmurze, który jest w 100 procentach kompatybilny z dotychczasowymi urządzeniami Netezza i PureData System for Analytics. W trakcie tej sesji omówiona zostanie architektura oraz technologie wykorzystane w nowej hurtowni Netezza zbudowanej na fundamencie Cloud Pak for Data. Uczestnicy sesji dowiedzą się także, jakie są dostępne opcje wdrożenia hurtowni danych opartej o silnik Netezza.

Marcin Marczewski

Obejrzyj VOD

11.30–12.00

Watson Knowledge Catalog, czyli samodzielne przygotowanie odpowiednich danych do pracy z AI

Watson Knowledge Catalog pozwala przygotować i udostępnić kompletne dane do analiz sztucznej inteligencji, przy użyciu poszczególnych modułów platformy:

  • Business Glossary, Governance policies & rules – budowa unikalnego słownika pojęć, kategorii, polityk i reguł, odpowiedzialności (stewardzi danych) oraz klasyfikacje zależności pomiędzy nimi (dziedziczenie, kolekcja, zastępowanie).
  • Discover assets – pozwala na samodzielne odkrywanie, kontrolę jakości i klasyfikację danych, w celu lepszego zrozumienia i pewności posiadanych informacji.
  • Data Refinery – pozwala na samodzielną poprawę jakości danych oraz modyfikacja zbiorów danych przygotowywanych do dalszych analiz.
  • Data catalog – pozwala na import metadanych technicznych z baz danych, narzędzi ETL, systemów raportowo-analitycznych i innych technologii. Zaimportowane metadane techniczne możemy wiązać ze słownikiem biznesowym i regułami w celu lepszego ich udokumentowania i zrozumienia.

 

Łukasz Karczewski-Kwiecień

Obejrzyj VOD

Build and scale AI with trust and transparency (ANALYZE & INFUSE)


11.00–11.30

Tworzenie rozwiązań Sztucznej Inteligencji jako gra zespołowa

W obecnych czasach większość organizacji stawia na rozwój biznesu z wykorzystaniem mechanizmów sztucznej inteligencji. Jednak jak realizować takie projekty, kiedy brakuje specjalistów, albo są oni pozamykani w domach z powodu pandemii? Odpowiedzią jest środowisko IBM Watson Studio, które służy budowaniu, uruchamianiu i monitorowaniu rozwiązań sztucznej inteligencji, nauczania maszynowego i głębokiego uczenia.

Michał Bober

Obejrzyj VOD

11.30–12.00

Unique IBM AI based solution for Quality Inspection

Piotr Darwaj

Obejrzyj VOD

12.00–12.15

Przerwa kawowa i ćwiczenia relaksacyjne

12.15–12.45

Centralny widok danych w środowisku heterogenicznym

Wirtualizacja danych sprawia, że zapytania z wielu źródeł danych są szybkie, łatwe i nie wymagają przenoszenia danych. Dane rozproszone na różnych platformach są dostępne z jednego centralnego huba. Pakiet IBM Cloud Pak for Data zapewnia wszystkie zalety wirtualizacji danych i pomaga lepiej zarządzać danymi.

Mariusz Czopiński

Obejrzyj VOD

12.45–13.15

Zaawansowana i wydajna analityka wewnątrz bazy danych? Tegoroczne nowości w silniku Db2 11.5.4

Baza transakcyjna czy zaawansowana analityka w hurtowni danych. Silnik Db2 pozwala nie tylko na różne opcje wdrożenia (on-prem, w chmurze itd.) ale dostarcza także wiele zaawansowanych mechanizmów. Czerwiec to czas na nową odsłonę Db2 - uczestnicy sesji dowiedzą się (przedpremierowo) jakie nowości przynosi ze sobą nowa wersja - 11.5.4.

Marcin Marczewski

Obejrzyj VOD

12.15–12.45

Nowoczesne planowanie w oparciu o rozwiązania analityczne IBM

Jaki rozwój czeka rozwiązania planistyczne w najbliższych latach? Z jakich technologii, algorytmów i technik będą korzystać? Czy planowanie eksperckie zostanie zastąpione sztuczną inteligencją? Przekonaj się jak do przyszłość rozwiązań do planistycznych przygotował się IBM.

Piotr Stopczyński

Obejrzyj VOD

12.45–13.15

Czy można wykorzystać sztuczną inteligencję, do tworzenia sztucznej inteligencji?

Tworzenie modeli analitycznych to często skomplikowane i czasochłonne zadanie wymagające specjalistycznej wiedzy. Rozwiązanie AutoAI wewnątrz Watson Studio pozwala na automatyzację tego procesu. AutoAI kategoryzuje dane, czyści je, tworzy nowe zmienne oraz optymalizuje parametry tak, aby automatycznie stworzyć najlepszy model.

Karol Skorulski

Obejrzyj VOD

13.15–13.25

Podsumowanie i zakończenie konferencji

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian.

Prelegenci

Paweł Andruszkiewicz

Chief Operating Officer, VAIOT Limited

Marcin Bielecki

Cloud & Analytics Business Unit Leader, IBM Polska

Michał Bober

IBM Analytics, Senior Cognos Architect CEE DS CoE data scientist, IBM Cloud, IBM Polska

Mariusz Czopiński

L2 Certified IT Specialist, IBM Polska

Piotr Darwaj

Executive Consultant, IBM Systems

Maciej Jarkowski

Starszy specjalista IT, IBM Polska

Łukasz Karczewski-Kwiecień

IBM Information Integration, InfoSphere Information Server, Technical Sales, IBM Polska

Marcin Marczewski

Db2 Technical Leader - IBM Central and Eastern Europe, IBM Polska

Izabela Poniatowska

Multicloud & Open Source Platforms Services Sales, IBM Global Technology Services

Karol Skorulski

Junior Data Scientist, IBM Cloud, IBM Polska

Piotr Stopczyński

IBM Analytics Technical Sales, IBM Polska

Arkadiusz Wiśniewski

Analytics Business Unit Leader, IBM Polska

Artur Wroński

Lider zespołu technicznego IBM Data & AI dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej, IBM Polska

Osoba kontaktowa

Skontaktuj się ze mną w przypadku jakichkolwiek pytań.

Sławomir Kierepa
IBM Polska

Tel. +48 601 606 786
[email protected]

Organizator