Zapraszamy
do udziału
w konferencji
Security First!

Magazyn Computerworld i ISSA Polska zapraszają na pierwszą konferencję dotyczącą cyberbezpieczeństwa w wersji online. Ideą konferencji jest poszerzanie wiedzy managerów na temat bezpieczeństwa IT, które w czasach nowej rzeczywistości stanowi większe wyzwanie dla przedsiębiorstw niż kiedykolwiek wcześniej.

Bezpieczeństwo informacji stało się krytycznym czynnikiem dla działania i rozwoju biznesu przedsiębiorstw z niemal każdej branży, dlatego wymiana doświadczeń osób zajmujących się nim jest tak ważna. Chcemy, aby nasi eksperci i uczestnicy stworzyli platformę wymiany wiedzy, z której będą mogli skorzystać, aby w bezpieczny sposób rozwijać swoją działalność.

Konferencja odbędzie w całości w formule wirtualnej z wykorzystaniem interaktywnych technologii, dzięki którym nie zabraknie m. in: wywiadów LIVE, chatów z uczestnikami i przede wszystkim dużej dawki wiedzy o IT security, którą przekażą najlepsi praktycy na żywo. 

 

Prowadzący konferencję:

Jarosław Kuźniar

Dziennikarz, wykładowca, CEO, Kuźniar Media

Poznaj pierwszych prelegentów konferencji: 

Rafał Jaczyński

Regional Cyber Security Officer CEE & Nordics, Huawei

Joanna Karczewska

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i ochrony danych osobowych

Robert Kośla

Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa, Ministerstwo Cyfryzacji

Roland Kulanek

OT Champion Network and Security Services Poland, Rockwell Automation

Michał Kurek

Partner, Cyber Security, KPMG

Paweł Marciniak

Regional Director, Eastern Europe, Matrix42

Daniel Olkowski

Principal System Engineer, Dell Technologies

Tomasz Omelaniuk

Pre-Sales Technical Consultant, HP Inc. Polska

Michał Sajdak

Twórca portalu sekurak.pl, założyciel Securitum

Marcin Święty

Senior Manager, Global Security, Relativity

Filip Winiarczyk

Threat Intelligence Analyst, Revolut

Paweł Wojciechowski

Business Development Manager, Fortinet

Poznaj pierwsze tematy wystąpień:

 • Cyberbezpieczeństwo, dlaczego jest kluczowym wyzwaniem w dobie cyfryzacji?
  Michał Kurek – Partner, Cyber Security, KPMG

  W ostatnich latach cyberbezpieczeństwo stało się stałym elementem na agendach posiedzeń zarządów w wiodących organizacjach na całym świecie. Przedstawiciele najwyższego kierownictwa zaczęli rozumieć, że zabezpieczenie najważniejszych aktywów firmy, jakimi są dziś informacje, jest krytycznym czynnikiem rozwoju organizacji, szczególnie w dobie postępującej cyfryzacji. To jednocześnie jeden z najtrudniejszych obszarów zarządzania. Brakuje wiarygodnych danych statystycznych odnośnie prawdopodobieństwa wystąpienia cyberataku, niezwykle trudno jest oszacować potencjalne straty związane z naruszeniem bezpieczeństwa. Jakie powinny być nakłady finansowe na cyberbezpieczeństwo oraz co najważniejsze – w jaki sposób należy realizować inwestycje w tym zakresie? Prezentacja omówi te zagadnienia przez pryzmat przeprowadzonego w styczniu 2020 roku badania wśród polskich menedżerów ds. cyberbezpieczeństwa.
 • Czy odrobiliśmy pracę domową?
  Joanna Karczewska – Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i ochrony danych osobowych

  W trakcie prelekcji postawione zostanie pytanie czy pandemia nauczyła nas pokory w podejściu do cyberbezpieczeństwa. Uczestnicy dowiedzą się jakie słabości w bezpieczeństwie informacji i cyberbezpieczeństwie obnażyły ostatnie trzy miesiące oraz co pomogło wielu firmom uniknąć problemów związanych z przejściem na pracę zdalną. Dodatkowo prelegentka odpowie na pytanie, na czym poległo zdalne nauczanie, wprowadzone na "szybko, szybko"
 • Jak zwiększyć efektywność i satysfakcję analityków SOC?
  Paweł Wojciechowski – Business Development Manager, Fortinet 

  Dobrze działający SOC, wyposażony w odpowiednie narzędzia, jest ważnym elementem odpowiadającym na to wyzwanie. Podczas prezentacji przedstawimy architekturę centralnego systemu zarządzania bezpieczeństwem zbudowanego na bazie rozwiązań FortiSIEM i FortiSOAR. Omówione zostaną kluczowe funkcjonalności obu rozwiązań oraz wybrane przypadki z życia. Ponadto wspomnimy o innych rozwiązaniach z oferty Fortinet, które mogą uzupełnić architekturę systemu bezpieczeństwa i usprawnić działanie analityków SOC.
 • ABC sieci 5G – aspiracje, biznes, cyberbezpieczeństwo.
  Rafał Jaczyński – Regional Cyber Security Officer CEE & Nordics, Huawei

  Czym jest sieć 5G i jak tak naprawdę jest bezpieczna? Jakie znaczenie dla rozwoju państw i biznesu będzie miała sieć 5G, i w jaki sposób już teraz jest stosowana? Czy korzyści przewyższają zagrożenia? Podczas prezentacji porozmawiamy o faktach i aktualnych trendach związanych z nowym standardem komórkowym i krótkich, żołnierskich słowach rozprawimy się z otaczającymi go mitami.


 • Automation of phishing reporting and increasing efficiency in the take down process. How it helps keeping the customers safe? - Revolut case study
  Filip Winiarczyk – Threat Intelligence Analyst, Revolut

  Based on Revolut's example, this presentation will elaborate on best practices of how to improve the consumer phishing reporting process from the internal perspective, and how the framework can be applied to other CTI (Cyber Threat Intelligence) processes.
 • Wybór komputera to wybór bezpieczeństwa.
  Tomasz Omelaniuk – Pre-sales Technical Consultant, HP Inc. Polska

  W Internecie co cztery sekundy pojawia się nowe złośliwe oprogramowanie, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Zagrożenia dla bezpieczeństwa informacji wciąż rosną, nie tylko jeśli chodzi o ich częstotliwość, ale także różnorodność i zakres negatywnego wpływu na użytkownika. Istnieją jednak odpowiednie rozwiązania, które mogą zmienić te martwiące statystyki.
 • Cyfrowy bunkier, czyli zawsze warto mieć plan B
  Daniel Olkowski – Principal System Engineer, Dell Technologies

  Bunkier kojarzy nam się z działaniami wojennymi…, ale czy cyfrowy atak to nie są działania wojenne? Czym się różni cyfrowy bunkier od prawdziwego? Jakie musi mieć cechy? W co warto go zaopatrzyć? Zapraszamy do dyskusji o tym zapewnić sobie bezpieczeństwo nawet w przypadku zmasowanego ataku. Wszystko na podstawie realnych sytuacji.
 • Threat Intelligence to nie tylko IoCs – czyli więcej o tym jak budować bezpieczeństwo oparte o Threat Intel
  Marcin Święty – Senior Manager, Global Security, Relativity

  Prezentacja ma na celu wprowadzenie do tematu dojrzałego korzystania z Threat Intelligence, które wychodzi poza zwykłe pozyskiwanie IOC i stosowaniu ich do detekcji/prewencji. Uczestnicy usłyszą o tym jak threat intelligence jako całość może pomagać w innych obszarach, poza security operations center lub incident response i jak może wpływać na decyzje strategiczne dotyczące rozwoju organizacji.
 • Hardening urządzeń i sieci produkcyjnych OT - po co, dlaczego i jak ? Czyli o bezpieczeństwie aplikacji przemysłowych.
  Roland Kulanek – OT Champion Network and Security Services Poland, Rockwell Automation

  Panel tematyczny w formie prezentacji oraz wymiany doświadczeń związanych z zagrożeniami dla systemów sterowania ICS (Industrial Control Systems). Podczas prezentacji, słuchacze zostaną zaznajomieni z przykładowymi technikami ochrony kluczowych i krytycznych elementów infrastruktury i sieci przemysłowych OT. Przytoczone przykłady oraz zagadnienia w bezpośrednio odnosić się będą do efektywnego zarządzania ryzykiem przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych.

Security First online to:

Do udziału w szczególności zapraszamy:

 • CSO oraz menedżerów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo teleinformatyczne
 • Kadrę zarządzająca, która chce poznać najnowsze zagrożenia i sposoby przeciwdziałania im, aby zabezpieczyć interesy swoich organizacji
 • Menedżerów zarządzających ryzykiem w przedsiębiorstwach
 • Osoby odpowiedzialne za administrowanie sieciami i systemami
 • Ekspertów odpowiedzialnych za ciągłość działania i zarządzanie kryzysowe
 • Konsultantów i ekspertów bezpieczeństwa informacji
 • Osoby odpowiedzialne za zakup usług i produktów cyberbezpieczeństwa
 • Dostawców technologii IT Security

ZOSTAŃ PARTNEREM KONFERENCJI SECURITY FIRST!

Udział w roli Partnera to wyjątkowa okazja do zaprezentowania doświadczeń oraz rozwiązań wśród praktyków obszaru cyberbezpieczeństwa.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.

 

Zgłoś Partnerstwo

Tak wyglądała ostatnia zrealizowana przez nas konferencja online:

Organizatorzy

Partner generalny

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Patroni medialni

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJIFilip Walicki
Tel. 662 287 904
filip_walicki@idg.com.pl

Agata Rydzewska
Tel. 662 287 833
agata_rydzewska@idg.com.pl

Włodzimierz Duszyk
Tel. 662 287 870
Wlodzimierz_Duszyk@idg.com.pl

Magdalena Szczodrońska
Tel. 662 287 935
Magdalena_Szczodronska@idg.com.pl